Közel állt a győzelemhez a Dési Egyesülés röplabdacsapata

Rajtolt a férfi A1-osztályú röplabdabajnokság, a három Kolozs megyei együttes közül a Dési Egyesülés állt a legközelebb a győzelemhez, végül pontot érő vereséget szenvedett.

Végeredmény: • Dési  Egyesülés–Bukaresti Steaua 2:3 (23, 19, –22, –18, –18).

Látványos, jó színvonalú mérkőzésnek volt tanúja az a mintegy háromszáz szurkoló, amely kivonult a hétvégén a dési sétatéri sportcsarnokba, hogy részese legyen az idény első hivatalos összecsapásának. Valóságos maratoni mérkőzést láthattak, amely a hazaiak kitűnő szereplésével indult. Az első két szettet megnyerte az Egyesülés, de aztán teljesen összeroppantak Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai. Az ötödik, sorsdöntő játszma például egészen 20–18-ig húzódott el, ami igazán komoly fizikai próbára tette mindkét együttest.  Végül is győzött a higgadtabban és figyelmesebben játszó alakulat, amely a tavalyi bajnokságban harmadik helyen végző Steaua volt, s amelynek edzője nem más, mint a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya, a szamosújvári Bogdan  Tănase. Ő maga bevallotta a találkozó előtt: győzni jöttek a Szamos-parti városba, ahol mindig jó benyomást keltettek. A désieknél pályára léptek a nyáron érkezett újoncok is, közülük is kitűnt Dan Florea.

Október 17-én, szerdán 18 órakor a dési sportcsarnokban Egyesülés–Kolozsvári  Universitatea Sportklub mérkőzés lesz a Román Kupa keretében.

Nagyot küzdött, de vereséget szenvedett Krajován a Kolozsvári Univeristatea Sportklub, 3:1 (–25, 23, 21, 21) volt a végeredmény az oltyánok javára. Kolozs megye harmadik együttesének, az újonc Aranyosgyéresi MSC-nek nem sok esélye volt Galacon, csak a harmadik játszmában tudta megszorongatni az Arcadát – 3:0 (14, 11, 23) volt a végeredmény.

Az első forduló többi eredménye: • Zilahi MRK–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:0 (23, 19, 22) • Bukaresti MSC–Bukaresti Dinamó 2:3 (25, 22, –18, –22, –13). A Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK szabadnapos volt.