Közel 30 góllal indult az idei BL-csoportkör

Rangadókkal, sok egyoldalú meccsel és rengeteg góllal elkezdődött a labdarúgó Bajnokok Ligája idei csoportköre.

A nap rangadóját a D-csoportban játszották, ahol az FC Barcelona a zseniálisan játszó Lionel Messi vezérletével, simán verte a Torinói Juventust. Az argentin két góllal és egy gólpasszal vette ki részét a győzelemből.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, első forduló:

A-csoport: • Benfica Lisszabon (portugál)–CSZKA Moszkva (orosz) 1–2 (gól: Seferovics – 50. perc, illetve Vitinho – 63., 11 m és Zsamaletdinov – 71. perc) • Manchester United (angol)–FC Bázel (svájci) 3–0 (Fellaini – 35., Lukaku – 53. és Rashford – 84. perc).B-csoport: • Bayern München (német)–RSC Anderlecht (belga) 3–0 (Lewandowski – 12., 11 m, Alcantara – 65. és Kimmich – 90. perc; kiállítva: Kums – 11. perc, Anderlecht; Nicolae Stanciu és Alexandru Chipciu is kezdőként lépett pályára a vendégeknél, előbbit az 59. percben lecserélték) • Celtic Glasgow (skót)–Paris Saint-Germain (francia) 0–5 (Neymar – 19., Mbappé – 34., Cavani 2 – 40. és 85., az első 11 m, valamint Lustig – 83. perc, öngól).C-csoport: • Chelsea (angol)–Karabah/Qarabag (azeri) 6–0 (Pedro – 5., Zappacosta – 30., Azpilicueta – 55., Bakayoko – 71., Batshuayi – 76., továbbá Medvegyev – 82. perc, öngól) • AS Róma (olasz)–Atlético Madrid (spanyol) 0–0.D-csoport: • FC Barcelona (spanyol)–Torinói Juventus (olasz) 3–0 (Messi 2 – 45. és 69. perc, valamint Rakitics – 56. perc) • Olimpiakosz Pireusz (görög)–Sporting Lisszabon (portugál) 2–3 (Pardo 2 – 89. és 93. perc, illetve Doumbia – 5., Martins – 13. és Fernandes – 43. perc).