Kosárlabda Női Nemzeti Liga: Hajszálon múlott a kolozsvári siker

Fontos mérkőzésen győzött vasárnap este Aradon a Kolozsvári Universitatea Sportklub női kosárlabdacsapata: a Nemzeti Liga 14. fordulójában egyetlen ponttal bizonyult jobbnak a háromnapos turné házigazdájánál, miután korábban egy mérkőzést vesztettek (65:36 a Szatmárnémeti MSC-vel) és egyet megnyertek (96:29 a Nagyváradi Rookies ESK-val). Ezzel a sikerrel kolozsváriak visszavágtak az aradiaktól ősszel, a 3. fordulóban elszenvedett vereségért – a küzdelem egyébként akkor is ugyanilyen kiélezett volt, a mostani vesztesek akkor két ponttal tudtak győzni.

A „jeget” – két büntetődobásból – az egy nappal korábbi, váradiak ellenében könnyedén megnyert mérkőzés legeredményesebbje, az amerikai Korine Lovell Campbell törte meg, majd a kanadai Rashida Timbilla volt egymás után háromszor is eredményes közelről, így a kolozsvári lányok gyorsan megléptek 8:2-re. A jó sorozatot az aradiak időkéréssel állították meg, ezt követően Ecaterina Armanu triplája jelezte, hogy játékba lendültek. A negyedet ennek ellenére végig vezetve Joannisz Kukosz tanítványai nyerték 14:10-re úgy, hogy a negyed utolsó két és fél percében egyik csapat sem tudott pontot szerezni… A második negyedbe egy triplával jelentkeztek be a házigazdák, amit aztán megtoldottak még két kosárral, s a sorozat végén már négy ponttal vezettek (14:18). Ekkor a kolozsváriak görög trénerén volt a sor, hogy időt kérjen, útmutatásai pedig hasznosnak bizonyultak, ugyanis tanítványai visszavették a játék irányítását, majd ők is összehoztak egy 8:0-s sorozatot, s végül hat ponttal ezt a játékrészt is megnyerték, így összességében már 10 ponttal vezettek (32:22).

Térfélcsere után azonban az előny fokozatosan olvadni kezdett; az aradiak jól céloztak távolról, miközben az U meglehetősen nagy hibaszázalékkal játszott: a negyed közepén öt perc alatt mindössze egyetlen egyszer talált be. Az utolsó negyed két pontos (41:39) U-s előnyről indult, s nyílt csatát ígért. Az aradiak az első támadás végén – harmadik dobáskísérletükből – kiegyenlítettek, a másik oldalon viszont a játékirányító Alexandra Uiuiu jókor talált be a hárompontos vonalon kívülről. A mondás is úgy tartja azonban, hogy ami késik, nem múlik: a vendéglátók nemsokára – másodszor a mérkőzés során – átvették a vezetést. Ettől azonban „megszeppentek”, így ismét a kolozsváriak percei következtek, akik szinte pillanatok alatt 46:47-ről 53:47-re fordítottak. A küzdelemnek persze ezzel még messze nem volt vége, 55-nél ismét egyenlő volt az állás, sőt, 58-nál is, másfél perccel a játékidő vége előtt.

A véghajrá ismét inkább a hibákról szólt, a dobások egyik csapat esetében sem igen ültek: Timbilla például két büntetődobást is elhibázott, míg a másik oldalon két kétpontos kísérlet veszett kárba. Aztán 19 másodperccel a vége előtt ismét az aradiak dobhattak büntetőket, ebből Dora Ardelean a másodikat tudta értékesíteni (58:59). Kolozsvári időkérés következett, majd a támadás végén Ruxandra Diana Chiş dobott kosárra – azaz inkább mellé. A lepattanót azonban szerencsére ezúttal is Campbell hozta le, aki ellen Ardelean szabálytalankodott, így 5 másodperccel a vége előtt jöhetett két kolozsvári büntetődobás. Campbell biztos kézzel mindkettőt beszórta, az utolsó támadásban pedig az aradiak az idő nyomása alatt eladták a labdát, még mielőtt dobótávolságba értek volna: összejött a kolozsvári siker.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Aradi ICIM 60:59 (14:10, 18:12, 9:17, 19:20); az U legjobbja ezúttal is Korine Lovell Campbell volt 23 ponttal és 14 lepattanóval.

Az aradi torna másik vasárnapi mérkőzésén: • Nagyváradi Rookies ESK–Szatmárnémeti MSC 17:92.

A 14. forduló további eredményei, Brassó: • Kézdivásárhelyi KSE–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 47:88 • Târgoviştei MSC–Brassói Olimpia 66:74. Bukarestben: • Bukaresti Agronómia–Bukaresti Rapid 67:56 • Alexandriai MSC–Konstancai Phoenix Simona Halep ESK 50:77. A tabella élmezőnye: 1. Sepsi 28 pont (14 győzelem/0 vereség), 2. Szatmárnémeti 25 (12/1), 3. Arad 24 (10/4), 4. Brassó 24 (10/4), 5. KOLOZSVÁR 22 (8/6), 6. Târgovişte 21 (7/7).