Kosárlabda Nemzeti Liga: az erdélyi rangadót is megnyerte az U-BT

Szerdán este két mérkőzéssel elkezdődött a férfi kosárlabda Nemzeti Liga idényének hatodik turnéja, amelynek keretében három helyszínen, Nagyszebenben, Nagyváradon és Foksányban összesen 10 mérkőzést bonyolítanak le a bajnokság 12. és 13. fordulóinak keretében – eredetileg 12 mérkőzést terveztek, de a Galaci MSC koronavírusos esetek miatt nem tud részt venni a turnén, így ezeket a mérkőzéseket elhalasztották.

A Kolozsvári U-BT ezúttal Nagyszebenben játszik, először csütörtökön este lépett pályára a házigazdák ellenében. Az erdélyi örökrangadó ezúttal sem hazudtolta meg magát: izgalmas, látványos, az utolsó percekig nyitott mérkőzést vívott a két csapat, amelyek közül végül az ilyenformán továbbra is százszázalékos U-BT kerekedett felül.

A kosarak sorát a kanadai Justin Stefan Edwards nyitotta meg, a találatra a nemrég még az U-BT színeiben játszó Török Roland válaszolt. A kosarak ezt követően is javarészt felváltva estek, végül egyetlen pont előnnyel a szebeni gárda nyerte az első felvonást. A másodikban a házigazdák olykor 5–6 ponttal is vezettek, de Mihai Silvăşan együttese megannyiszor „visszajött” a játékba, így szünetben csak egy tripla volt a szebeniek előnye.

Térfélcsere után, a 22. percben nőtt először hétpontosra a különbség (40:47), majd a 26-ban kilencre (47:56). Silvăşan ekkor időt kért, és ez igen hatásosnak bizonyult: az U-BT egy 15:5-ös sorozattal visszavette a vezetést (62:61).

A lelkesedés a folytatásban is kitartott: a negyedik negyedet 7:0-s sorozattal nyitotta a kolozsvári csapat, ezzel 8 pontra nőtt az előnye (71:63). Persze a szebeniek messze nem adták fel a küzdelmet, két perc alatt összehoztak 11 pontot (71:74), és Silvăşannak megint időt kellett kérnie, hogy felrázza csapatát. Az U-BT ezután azonban összehozott egy újabb jó, 8:0-s sorozatot, ennek során 77:76-nál visszavette a vezetést, majd 5 pontra növelte előnyét (81:76).

Az utolsó percbe lépve a szebeniek 83:80-ra módosították az állást, majd a következő támadás végén a litván Donatas Tarolis jól látta meg és bizalmat is szavazott a teljesen szabadon hagyott, 16 éves (!) Dragoş Lungunak, aki oldalról „hatalmas” csontnélküli triplával hálálta meg a passzt, és 25 másodperccel a végső sípszó előtt gyakorlatilag eldöntötte a találkozó végkimenetelét.

Végeredmény: • Kolozsvári U-BT–Nagyszebeni ESK 90:83 (17:18, 21:23, 26:22, 26:20); a kolozsvári pontszerzők: Karel Guzman Abreu, Patrick Neal Richard II és Andrija Stipanovics 17–17, Donatas Tarolis 13, Justin Stefan Edwards 11, Ştefan Grasu 6, Michael Andre Dixon Jr. 4, Dragoş Lungu 3, Sánta Szabolcs 2.

Az U-BT 9. bajnokiján a 9. győzelmét aratta; lapzártakor pedig a 10. is összejött Piteşti-i Argeş BCMU csapatát 93:78 (27:14, 29:15, 22:15, 15:34) arányban győzte le pénteken.

További eredmények: • Nagyváradi ESK MSC–Bukaresti Dinamó 97:75 • Krajovai U MSC–Temesvári KK 72:54 • Bukaresti Steaua–Piteşti-i Argeş BCMU 85:94 • Csíkszeredai VSKC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i MSC 69:62 • Temesvár–Dinamó 79:65 • Nagyvárad–Krajova 79:84 • Zsilvásárhely–Foksány 62:87. A tabella élmezőnye: 1. U-BT 20 PONT (10 GYŐZELEM/0 VERESÉG), 2. Nagyvárad 19 (8/3), 2. 3. Voluntari 18 (8/2), 4. Nagyszeben 18 (8/2), 5. Krajova 18 (7/4), 6. Piteşti 18 (7/4).