Korhuték nem jutottak a BL-főtáblára

A magyar játékos csapata a tavalyi évhez hasonlóan, idén is az utolsó fordulóban bukta el a főtáblára kerülést.

A Korhut Mihállyal felálló Hapoel Beer-Seva 1–0-ra kikapott a Maribor vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörének visszavágóján, így a szlovén gárda 2–2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal jutott tovább.

A válogatott hátvéd végigjátszotta a találkozót az izraeli együttesben, amely a selejtező második fordulójában a magyar bajnok Budapesti Honvédot búcsúztatta. A kiesés azt jelenti, hogy Korhuték az Európa Liga csoportkörében folytatják.

A Kleinheisler Lászlóval felálló kazah Asztana hazai pályán 4–3-ra legyőzte ugyan a Celticet, de 8–4-es összesítéssel a skótok kerültek fel a BL-főtáblára. A magyar válogatott középpályást sérülés miatt a 13. percben lecserélték.

A nápolyiak kettős győzelemmel búcsúztatták a Nizzát, idegenben is 2–0-ra tudtak nyerni, a találkozót a cserepadról nézhetett a vendégeknél Vlad Chiricheş.

Eredmények, Bajnokok Ligája-selejtező, negyedik forduló, visszavágó: • Asztana (kazah)–Celtic Glasgow (skót) 4–3 (gól: Ajer – 26., öngól, Muzsikov –  48., továbbá Twumasi 2 – 49. és 69. perc, illetve S. Sinclair – 34., Ntcham – 80. és L. Griffiths 90.) – továbbjutott a Celtic 8–4-es összesítéssel • HNK Fiume/Rijeka (horvát)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 0–1 (Marin – 25. perc) – tj. az Olimpiakosz kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel • FC Sevilla (spanyol)–Isztambul Basaksehir (török) 2–2 (Escudero – 52. és Ben Yedder – 75. perc, illetve Elia 17. és Visca – 83. perc) – tj. a Sevilla 4–3-as összesítéssel • NK Maribor (szlovén)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–0 (Viler – 15. perc) – tj. a Maribor 2–2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal • Nizza/Nice (francia)–SSC Nápoly (olasz) 0–2 (Callejón – 48. és Insigne – 89. perc) – tj. a Nápoly kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.

További öt találkozó, közte a FCSB–Sporting Lisszabon meccs (az első találkozón: 0–0) lapzárta után végződött.

A párharcok győztesei a BL, míg vesztesei az Európa Liga főtáblájára kerülnek.