Könnyű dolguk volt a dési röplabdázóknak

A tavaszi idény harmadik buboréktornáján a táblázat két kullogó csapatával találkozott a Dési Egyesülés férfi röplabdacsapata az A1-osztályú bajnokságban. Az évad kilencedik hármas minitornáján Temesvárott a várható sikerek nem is maradtak el.

Az első mérkőzésen Marius Dascălu és Szilágyi Tibor tanítványainak még egy óra sem kellett, hogy két vállra fektessék a Brassói ESK együttesét. A papírformának megfelelően a Szamos-partiak 3:0 (19, 17, 10) arányban nyertek, különösebb erőfeszítés nélkül. A győztesek legjobb játékosa ezúttal is Vlad Cristian Curuia Pop volt 17 ponttal. Máskülönben ő a Kolozs megyei gárda kellemes meglepetése, aki tornáról tornára egyre eredményesebben szerepel. A Bega-parti egyetemi sportcsarnokban lebonyolított menet első összecsapásán még kitűnt az idei év elején szerződtetett 20 esztendős Andrei Octavian Ana is, aki 13 pontot szerzett csapatának.

A hazai pálya előnyét élvező Temesvári UV elleni találkozó a vártnál nehezebb volt a désieknek, amint azt a szettek alakulása is mutatja a főiskolások sokkal nagyobb ellenállást tanúsítottak, mint a brassóiak, de még így is az Egyesülés megérdemelten győzött 3:0 (20, 17, 21) arányban, újabb sikerrel zárva a visszavágó hármas  tornáját.

A bánsági rendezvény másik találkozóján a hazaiak megérdemelten nyertek 3:0 (15, 18, 18) arányban a brassói gárdával szemben. Ezzel az eredménnyel a Cenk alatti csapat 0 ponttal megmaradt a táblázat utolsó helyén.

Kolozs megye másik együttese, a Kolozsvári Universitatea Sportklub sokkal nehezebb feladat előtt állt, Lőtei Rómeó Attila együttese játszmát sem tudott nyerni a fővárosban. A címvédő Galaci Arcada ellen 68 percet töltöttek a pályán a kolozsváriak, s 3:0 (19, 15, 19) arányban kaptak ki. A házigazda Bukaresti Dinamónak még ennél is kevesebb, egy óra egy perc kellett a 3:0 (19, 22, 20) arányú sikerhez ellenük. A torna legnagyobb csatáját is a Dinamó nyerte az Arcada ellen, de csak 3:2 (23, –18, –17, 24, 9) arányban.

További eredmények, Nagybányán: • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Zilahi MSC-Dési LAPI 0:3 (–19, –21, –16). Krajován: • Krajovai U MSC–Bukaresti Steaua 3:1 (22, 23, –23, 16). Az ideiglenes állás: 1. Arcada 43 pont/16 mérkőzés, 2. Zilahi MSC-Dési LAPI 37/15, 3. Krajova 32/14, …, 6. DÉS 26/16, 7. KOLOZSVÁR 16/16.