Könnyed győzelemmel tértek vissza az új sportcsarnokba

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga

Különféle nemzetközi sportrendezvények miatt a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata jó ideig nem használhatta „otthonát”, a sétatéri új sportcsarnokot, ám múlt szombaton végre ismét ott léphetett fel. A visszatérés jól sikerült, hiszen a gárda könnyedén verte jászvásári riválisát – bár más eredmény igencsak meglepetés lett volna, hiszen míg az U-BT a bajnoki címért küzd, addig az idényben még nyeretlen vendégek a kiesés elkerüléséért.

A mérkőzés kiegyensúlyozottan kezdődött, a házigazdák fölénye először akkor mutatkozott meg, amikor 10:9-ről sorozatban dobott 7 ponttal megléptek 17:9-re. Erre a vendégek is összehoztak egy 8:0-s sorozatot (17:17), ami ki is hozta sodrából Mihai Silvăşan vezetőedzőt: időt kért. A „fejmosásnak” meglett a hatása, tanítványai gyorsan összedobtak egy tízest: 27:17. A negyedet végül 6 ponttal nyerte az U-BT, amely aztán a második játékrészben fokozatosan törte meg ellenfele ellenállását, talán azért is, mert klasszissal jobb volt kispadjának felhozatala – összességében egyébként a kolozsvári cserék 47 ponttal járultak hozzá a sikerhez, míg a vendég cserejátékosai csak 13 pontot dobtak össze.

Visszatérve a mérkőzés fonalára, az U-BT először a 15. percben tudta tíz pont fölé növelni előnyét (38:26), bő két perccel később már 43:28-at mutatott az eredményjelző, és e 15 pontos különbség kitartott a nagyszünetig.

A harmadik negyed Kromah gyors triplájával indult (48:30), de a vendégek még nem adták fel a csatát, és kihasználva a hazaiak lazsálását, a negyed végén összehoztak egy jó sorozatot, így három perc 55:40-ről feljöttek 55:50-re. Az utolsó 10 percben ilyenformán még bármi megtörténhetett, de a Silvăşan-legénység felébredt, és legjobbjai – ezen a mérkőzésen Török és Sakic – hamar eloszlatták a vendégek reményeit: valamivel több mint 3 perc alatt visszaállították az eredményjelzőn a 15 pontos különbséget (69:54), sőt, az ellenfél játékát teljesen ellehetetlenítő, remek védelemmel, a mindenhonnan ülő dobáskísérletekkel folyamatosan növelték előnyüket, amely a negyed végére megközelítette a 30 pontot.

Mihai Silvăşan vezetőedző a mérkőzés végén kicsit bosszúsan nyilatkozott tanítványainak harmadik negyedbeli teljesítménye miatt, de összességében elégedett volt a látottakkal. Azt is elmondta, remélhetőleg szerdán, a grúzok elleni mérkőzésen sikerül kiharcolni a továbbjutást a FIBA Európa Kupában, továbbá nyilatkozatából megtudtuk: Kuti Nándor azért nem játszott szombaton, mert egy szúrást érzett a talpában, így nem akart kockáztatni – őt hamarosan kivizsgálják, hogy kiderüljön a probléma oka.

Végeredmény: Kolozsvári U-BT–Jászvásári Politechnika 89:60 (27:21, 18:9, 13:20, 31:10). A kolozsvári csapat legjobbja Török Roland volt, aki 8 lepattanó mellett 22 pontot szerzett (ebből 5 tripla, 8 dobási kísérletéből); a további pontszerzők: Sakic 14, Kariniauskas 12, Watson 11, Kromah 10, Calnicenco 9, Barro 4, Vida 3.

A 6. forduló további eredményei: Nagyváradi ESK –Krajovai U 99:74, Nagyszebeni ESK–Temesvári Timba 98:70, Marosvásárhelyi Maros–Temesvári KK 81:75, Bukaresti Steaua–Galaci Phoenix 92:66. A Bukaresti Dinamó–Piteşti-i Argeş FC mérkőzést ma játsszák.

A tabellát a 11 pontos Kolozsvári U-BT vezeti, majd öt, egyaránt 10 pontos csapat következik, melyeket csak a pontarány választ el: Nagyszeben, Steaua, Phoenix, Temesvári KK, Nagyvárad.

Az U-BT legközelebb november 15-én, szerdán lép pályára, amikor a Tbiliszi Dinamót fogadja nemzetközi kupameccsen. A bajnokság a román válogatott történetének első vb-selejtező mérkőzése miatt csak december 2-án folytatódik, akkor a kolozsvári gárda a nagyváradiakat látja vendégül.