Konföderációs Kupa: papírforma sikerek

Az Európa-bajnoki címvédő Portugália 1–0-ra legyőzte szerdán a házigazda Oroszországot a 2018-as labdarúgó-világbajnokság főpróbájának tartott Konföderációs Kupa második fordulójában, Moszkvában. Szocsiban egy góllal győzte le a mexikói gárda a „kiviket”.

A portugál–orosz meccs első félidő elején Cristiano Ronaldo fejelte a labdát a 100. válogatott meccsét ünneplő Igor Akinfejev kapujába: a portugál szupersztárnak ez volt pályafutása 603. tétmeccsen elért találata, s a világbajnokság és az Európa-bajnokság után immár a harmadik jelentős válogatott tornán is betalált.

Mexikó válogatottja hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte az új-zélandi csapatot. Ezzel a vereséggel Új-Zéland kiesett. A „kiviknél” Stefan Marinovic védett, aki iránt – sajtóhírek szerint – a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata is érdeklődik.

A nagyjából kiegyenlített első félidő végén az új-zélandiak szerezték meg a vezetést. Az óceániai csapat 555 perc után volt eredményes újra a tornán, ezt megelőzően sorozatban öt korábbi Konföderációs Kupa mérkőzésén maradt gól nélkül, utoljára még 2003. június 20-án Kolumbia kapuját vették be.

A fordulást követően a mexikóiak beszorították ellenfelüket, ennek gyors egyenlítés lett az eredménye. A közép-amerikaiak góljuk után még felszabadultabban futballoztak, s a 72. percben átvették a vezetést. Az új-zélandiak a hajrában közel jártak az egyenlítéshez, de Thomas lövése a két kapufa találkozásán csattant.

A 91. percben még egy utolsó rohamra indultak az új-zélandiak, de Diego Reyes mezénél fogva lerántotta Michael Boxallt, aki aztán rácsúszott Hector Herrerára. Herrera sem akart adósa maradni ellenfelének, benne is eluralkodtak az indulatok, azonnal megindult elégtételt venni. Majd másodpercek alatt a pályán tartózkodó valamennyi játékos bekapcsolódott a balhéba. A teljes játékvezetői kar minden igyekezete kevésnek tűnt, ám végül csillapodtak a kedélyek.

Jöhetett a kissé vontatott, ítélethozatal szempontjából többfelvonásos videobírózás. Végül mindkét oldalra kiosztott két-két sárgával intézte el a dolgot a gambiai sípmester, Bakary Gassama. A három fent említett játékos és Ryan Thomas kapott figyelmeztetést, a többiek tevékenységének értékelése azonban elmaradt.

Eredmények, Konföderációs Kupa, A-csoport, 2. forduló: • Portugália–Oroszország 1–0 (gól: Cristinao Ronaldo – 8. perc) • Mexikó–Új-Zéland 2–1 (Raúl Jimenez – 54. és Oribe Peralta – 72. perc, illetve Chris Wood – 42. perc). A csoport állása: 1. Mexikó 4 pont (4–3), 2. Portugália 4 (3–2), 3. Oroszország 3, 4. Új-Zéland 0.