Konföderációs Kupa: izzadságos német győzelem

A német labdarúgó-válogatott 3–2-re legyőzte az ausztrál együttest a 2018-as világbajnokság főpróbájának tartott Konföderációs Kupa első fordulós mérkőzésén, hétfőn.

A világbajnok Nationalelf korán vezetést szerzett: Julian Brandt futott el a jobbszélen, s centerezését Lars Stindl kilenc méterről lőtte a kapuba. Az ausztrálok a 41. percben egyenlítettek, Tommy Rogic vágta a kapuba saját lepattanóját, ám a szünet előtt Julian Draxler büntetőből visszaállította a német vezetést.

A fordulást követően Leon Goretzka növelte a különbséget, az ausztrálokat Tomi Juric hozta újra a meccsbe: Bernd Leno kapus kiejtette elé a labdát, ő pedig élt a lehetőséggel, s a videobírós rendszer igénybevételével a játékvezető meg is adta a találatot. Több gól azonban nem esett.

Eredmények, Konföderációs Kupa, B-csoport, 1. forduló: • Németország–Ausztrália 3–2 (gól: Stindl – 5., Draxler – 44., 11 m és Goretzka – 48. perc, illetve Rogic – 41. és Juric – 56. perc) • Chile–Kamerun 2–0 – vasárnap játszották.