Konföderációs Kupa: az Európa-bajnok nem bírt Mexikóval

Az Eb-győztes portugál labdarúgó-válogatott vasárnap 2–2-es döntetlent játszott Mexikóval a Konföderációs Kupa A-csoportjának második csoportmérkőzésén. Az első húsz perc után előbb Cristiano Ronaldo lőtt a felsőlécre, majd másodpercekkel később Pepe talált be lesről, ám Néstor Pitana argentin játékvezető a videobírós rendszer segítségével érvénytelenítette a találatot.

Negyedóra múlva viszont tényleg előnyt szerzett az Európa-bajnok: Quaresma talált be. A mexikói együttes egy portugál védelmi hibát kihasználva még a szünet előtt egyenlített Javier Hernández révén: a felszabadítani igyekvő Guerreiro nem találta el a játékszert, amelyre Carlos Vela csapott le, középre adta, az érkező „Chicharito” pedig hét méterről befejelte.

A fordulást követően inkább a portugálok voltak veszélyesebbek a kapura, s ez végül Cédric jóvoltából érett góllá: a jobbhátvéd egy lecsorgó labdára lecsapva lőtt a kapuba. Hogy mégis döntetlennel záruljon a találkozó, arról egy baloldali szöglet után pontos fejesével Héctor Moreno gondoskodott a rendes játékidő hosszabbításában.

Konföderációs Kupa, 1. forduló:

A-csoport: • Portugália–Mexikó 2–2 (gól: Quaresma – 34. és Cédric – 86. perc, illetve J. Hernández – 42. és Moreno –  91. perc) • Oroszország–Új-Zéland 2–0 – szombaton játszották.B-csoport: • Chile–Kamerun 2–0 (Vidal – 81. és Vargas – 92. perc).