Konferencia Liga: CFR-pontmentés Koszovóban

A labdarúgó Konferencia Liga G-csoportjának első mérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 csapata némi szerencsével 1–1 (0–0) arányú döntetlent ért el Pristinában, a Fadil Vokkri Stadionban az Ilir Daja edzette FC Ballkani ellen.

A találkozót a svájci Urs Schnyder vezette.

A vasutasoktól Ciprian Deac hagyta ki az első helyzetet, a 9. percben 18 méterről megeresztett lövését szögletre hárította a kapus. A 21. percben a brazil Roger Rodríguez mintegy hét méterről fölé lőtt, a 30. percben viszont a hazaiak szerezhettek volna vezetést az osztrák állampolgár Ermal Krasniqi révén.

Térfélcsere után az 54. percben a csereként beállt Adrian Păun közeli fejesét megfogta az albán Stivi Frasheri kapus. Nyolc percre rá a ghánai Bismark „Nana” Adjei-Boateng mintegy 10 méterről nem találta el a kaput, s a kihagyott lehetőségek a 65. percben bosszulták meg magukat: a csapatkapitány Armend Thaci hat méterről bombázott a kapuba, előtte a labdát kis szerencsével Albion Rrahmanitól kapta. A hosszabbítás első percében viszont a brazil Yuri Matias megelőzte Astrit Thaqit és Frasherit, és egyenlített (1–1). A 97. percben viszont akár győzhetett is volna a CFR, de Păun szögből leadott lövését hárította a kapus.

A statisztikák szerint a hazai csapat 63%-ban birtokolta a labdát, a CFR 1907 viszont többször lőtt (17–7; ebből kapura: 6–2).

Dan Petrescu csapata: Simone Scuffet – Christopher Braun, Yuri Matias, Andrei Burcă, Mário Camora (csapatkapitány) – Lovro Cvek (86. perc Sergiu Buș), Bismark „Nana” Adjei-Boateng (73. perc Mihai Bordeianu), Ciprian Deac (73. Claudiu Petrila) – Vito Hammershoej-Mistrati (46. perc Păun), Emmanuel Yeboah, Roger Rodríguez (62. perc Cephas Malele); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Karlo Brucsics, Cristian Manea, Jean-Claude Billong, Rangelo Janga, Denis Kolinger, Karlo Muhar.

A csoport másik meccsén is 1–1-es végeredmény született a török Sivasspor és a Slavia Prága között – a gólokon az izraeli Dia Saba (26. perc) és Peter Olayinka (4. perc) osztozott, a házigazdák 10 emberrel fejezték be a meccset, a 91. percben az elefántcsontparti Kader Keïta kapott piros lapot. Szeptember 15-én a vasutasok a Sivassport látják vendégül.

A CFR 1907 számára vasárnap bajnoki mérkőzés következik: 21.30-kor a Krajovai Universitateát fogadja a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A B-csoportban: • West Ham United (angol)–FCSB 3–1 (gól: Jarrod Bowen – 69., 11 m, Emerson Palmieri – 75. és Michail Antonio – 90. perc, illetve Andrei Cordea – 34. perc) • RSC Anderlecht Brüsszel (belga)–Silkeborg IF (dán) 1–0 (    Fábio Silva – 81. perc, 11 m).