Kolozsváriak a tájfutó Délkelet Európai Bajnokságon

Nemrég rendezték meg a montenegrói Zabljakban (a festői Durmitor Nemzeti Parkban) a tájfutók Délkelet Európai Bajnokságát (a korábbi Balkán-bajnokságot), amelyen 10 ország sportolói, ifjúságiak és felnőttek vettek részt.

TŐKÉS ÁRPÁD

Romániát 29 fős csapat képviselte, amely a  négynapos versenysorozatot (3 egyéni és egy váltó versenyszám) vegyes eredményekkel zárta. A felnőttek gyenge szereplését bőven kompenzálták az ifik, ugyanis a szerzett 20 éremből 17-et az ifjúságiak szereztek.

A válogatottnak tagja volt hat kolozsvári ifi tájfutó is, akik derekasan kivették részüket az éremgyűjtésben, ugyanis a 17-ből 12 az ők nevükhöz fűződik.

Legeredményesebb idén is Néda Ágnes volt, aki mind a négy versenyszámban ahol rajthoz állt, győzött  (3 egyéni és 1 váltó). Kiválóan teljesítettek még:  Vígh Lóránd 3 éremmel (ezüst és bronz egyéniben, valamint arany a váltóval), Knobloch-Esztergár Péter szintén 3 éremmel (ezüst és bronz egyéniben, valamint ezüst a váltóval) és Szikszai Csongor kettővel (ezüst egyéniben és aranyérem a váltóval). Virág Tímea és Bartha Dorottya az ifi lányváltó tagjaként 1–1 ezüstérmet szereztek. Akárcsak tavaly, idén sem jött haza senki érem nélkül.

Néda Ágnes a bolgár Iliana Ilijevával (4 arany a felnőtt női korcsoportban) együtt a Délkelet Európai Bajnokság legeredményesebb sportolója lett.

A négy nap összesített pontversenyében akárcsak a tavaly, most is Bulgária, Románia, Törökország végső sorrend alakult ki.

Fedőkép: Középen, kék mezben a győztes serdülő fiúváltó (Alexandru Catană, Vígh Loránd és Szikszai Csongor)