Kolozsvár Maraton: kenyai címvédés

Miután szombaton nem túl barátságos, de szerencsére esőmentes időben került sor a Kolozsvár Maraton gyermekeknek szervezett versenyére – amelyen a legkisebbeknek a Kolozsvár Aréna atlétika-pályáján kellett teljesíteniük egy-egy kört – vasárnap verőfényes napsütés várta azokat, akik beneveztek Erdély legnagyobb méretű, ilyen jellegű eseményére.

A klasszikus maratoni táv mellett ezúttal is megszervezték a félmaratoni, 10 km-es krossz-, valamint váltóversenyeket. A résztvevők – leszámítva a profi sportolókat – esetekben saját határaik feszegetése, esetekben csupán a szórakozás és a mozgás öröme végett indultak, így a stadion környékén, illetve a sétatéren és a belváros autók elől lezárt utcáin nem volt ritka látvány a babakocsival futó anyuka, vagy a szív alakú lufikat lobogató „maratonista” sem.

A szervezők szerint 32 ország mintegy 6000 versenyzője indult a 7. Kolozsvári Nemzetközi Maraton különféle kategóriákban; a klasszikus versenyt a kenyai Herny Kemboi nyerte 2 óra 28 perc 8 másodperces idővel – ezzel megvédte címét, hiszen tavaly is ő szakította át a célszalagot. Másodiknak Ștefan Lupulescu ért célba 2:31:06-tal, míg a dobogó legalsó fokára Cristian Gorgan (2:33:54) állhatott fel.

A félmaratoni távon szintén kenyai siker született, Kipruto Kibire lett az első (időeredménye 1:05:43), több mint 2 perccel megelőzve a moldovai köztársaságbeli Maxim Răileanut (1:07:56) és magyar színekben versenyző Nebil Ottmant (1:09:30).

A 10 km-es krosszverseny győztese a medgyesi Peter Herman (00:32:49), őt Eduard Hercuț (00:33:00) és Ilie Bogdan Macovei (00:33:08) követte a célban.

A rendezvényt a helyszínen tekintette meg Mihai Covaliu, a Román Olimpia Bizottság elnöke.