Kolozs megyei röplabdázók veresége

A tévéközvetítés jóvoltából az egész ország láthatta mire is képes két erdélyi csapat a férfi A1-osztályú röplabdabajnokság keretében rendezett Zilah–Dés mérkőzésen.

Az elmúlt években mindig szoros küzdelem alakult ki a két szomszédos klub között, de ami a hétvégén történt, minden eddigi teljesítményt felülmúlt. A röplabda csínját-bínját felvonultató találkozón a szilágyságiak nyertek, de a vendégek sem játszottak másodszerepet, sőt a döntő szettben közel álltak a győzelemhez (amit meg is érdemeltek volna). A Szamos mentiek kezdték jobban a mérkőzést, és meg is nyerték az első játszmát 25:22-re. A második és harmadik játszmát a Meszes aljiak uralták és el is húztak 2–1-re. Igen ám, de a negyedik játszmában Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők fiai kitűnő játék után kiegyenlítettek és kiharcolták az ötödik játszmát. Az utolsó játékrészben felváltva vezettek a csapatok, és a bajnokok csak a végén ugrottak meg, és megérdemelten nyertek 3:2 arányban – ez egyúttal azt is jelenti, az Egyesülés elvitt egy pontot a hazai pályán mindig verhetetlen zilahiaktól. Több mint két órát tartott a két erdélyi gárda közti harc, de azok a szurkolók, akik vasárnap kivonultak a városvégi sportcsarnokba, nem bánták meg, mivel a MRK és az Egyesülés játékosai megcsillogtatták a röplabda szépségét.

A két csapat összeállítása:

ZILAH: Bălean, Mihalcea, Leo Dal Bosco, Adamajtis, Dimitrov, Stojlovics/Feher.

DÉS: Grigoraş, Coasă, Răileanu, Suson, Săvan, Didorcsuk/Kántor.

Végeredmény: • Zilahi MRK–Dési Egyesülés 3:2 (–22, 19, 17, –24, 11).

A másik Kolozs megyei férfi gárda, a Kolozsvári Universitatea Sportklub a Bukaresti Steauát látta vendégül a Horia Demian Sportcsarnokban. Răzvan Parpală és Lőtei Rómeó Attila legényei csak a második játszmában voltak méltó ellenfelei a bajnoki címre pályázó fővárosiaknak. Dan Borota volt a legeredményesebb a hazaiaktól hat ponttal, míg a vendégektől Gabriel Cherbeleaţă emelkedett ki 14 sikeres akcióval.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Bukaresti Steaua 1:3 (15:25, 25:23, 21:25, 14:25).

A negyedik forduló többi eredménye: • Temesvári ESK–Nagybányai ISK 2. 1:3 • Ploieşti-i Tricolorul LMV–Bukaresti MSC 3:0 • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Krajovai U MSC 3:1. Lapzárta után ért véget a Bukaresti Dinamó–Galaci Arcada találkozó. Az állás: 1. Zilah 11 pont, 2. Steaua 9, 3. Ploieşti 8, …, 5. DÉS 7, …, 9. KOLOZSVÁR 4.

*

A női bajnokságban még csak a második fordulónál tartanak. A Ciprian Dârnescu edzette Kolozsvári U NTT Data még eddig nem szerzett pontot, igaz, a hétvégén a bajnok Balázsfalvi Volei-Alba ellen fikarcnyi esélye sem lett volna a Horia Demian Sportcsarnokban. A vezetőedző véleménye szerint is ez a mérkőzés inkább felkészülési jelleggel bírt az elkövetkezendő, kézenfekvőbb ellenfelek ellenében, a két együttes játéka között látványos minőségi különbség volt.

Végeredmény: • Kolozsvári U NTT Data–Balázsfalvi Volei-Alba 0:3 (–19, –12, –16). A többi eredmény: • Bukaresti Dinamó–Temesvári Agroland 1:3 • Lugosi MSC–Bákói Ştiinţa 1:3 • Jászvásári/Iaşi-i Penicilina–Marosvásárhelyi Medicina ESK 3:1 • Bukaresti MSC–Târgoviştei MSC 2:3. A táblázatot két 100%-os csapat, a hatpontos Balázsfalva és Bákó vezeti, a Kolozsvári U NTT jelenleg a nyolcadik helyen áll pont nélkül.

Szerdán a Román Kupa első fordulójában két mérkőzést rendeznek, a kolozsvári lányok a Penicilina ellen játszanak a Horia Demian Sportcsarnokban, 14 órai kezdettek. A nyolcaddöntőn a továbbjutás egyetlen találkozón dől el. A másik ágon Bukaresti Dinamó–Agroland mérkőzést rendeznek (ismét), a Lugosi MSC és a Medicina erőnyerőként jutott tovább.