Kolozs megyei focicsapatok a hétvégén

Törökországi edzőtáborozása előtti egyetlen előkészületi meccsét kiütéssel nyerte meg a másodosztályú Kolozsvári U FC: Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi együttese 5–0 (3–0) arányban legyőzte a III. ligás Tordai Üveg Aranyost a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban.

A gólokon Dorin Goga (12. perc), Cristian Gavra (22 .perc), Octavian Abdrudan (37.), George Florescu (60. perc) és Marius Coman (77. perc) osztozott.

Az U FC csapata:

I. félidő: Dinu (Gorcea) – Telcean, Abrudan, Prodan – A. Coman, Văsălie, Giurgiu, Hordouan – Goga – Haţiegan, Gavra. II. félidő: Gorcea (Dur-Bozoancă) – Kofi, I. Ursu, Berci – Căpuşă, Greu, Florescu, Taub – Pârvulescu – Ene, M. Coman.A Costică Olariu edzette Üveg Aranyos összeállítása: R. Pop – Chiş, Ionescu, Cocoară, Marcu – Paleoca, Savu – Bria, Varodi, Salcău – Lemnaru; cserék: Ursu-Popa, Ilinca, Oltean, Selegean, Indreica, Cucuruzan és Silaghi.

Hétfőtől egészen február 9-ig az egyetemisták Törökországban készülnek fel, ebben az időszakban négy barátságos meccset is játszanak: a bolgár Slavia Szófiával (január 30-án), az örmény Pjunik Jerevánnal (február 1-jén), a szerb Rad Belgráddal (február 4-én) és a bolgár másodosztályú FC Montanával (február 7-én).

Az U FC harmadik igazolásánál tart: a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúroktól érkezett Daniel Pârvulescu támadó középpályás (aki végül engedélyt kapott, hogy már most erősítse az együttest, ne csak nyártól) és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK által kölcsönadott Ionuţ Ursu középhátvéd után a 31 éves Mircea Axente csatár aláírását is megszerezték, másfél éves szerződést kötött a kolozsváriakkal. A tulceai születésű Axente a Bukaresti Dinamótól érkezett, a fővárosiaknál két időszakban is szerepelt, legutóbb tavaly érkezett, 10 meccset játszott és egy gól lőtt. A támadó sportkarrierje során korábban még megfordult a Temesvári Politechnikánál, a Resicabányai MSC ISK-nél, a Bufteai SK-nál, a Buzăui Gloriánál, a Galaci Oţelulnál, a Konstancai Viitorul FC-nél, a ciprusi Ermisz Aradippunál, az izraeli Maccabi Netanyánál, a Medgyesi Gázmetánnál, a szaúd-arábiai Al Faisaly-nál és a Botoşani-i FC-nél.

Gazdag edzésprogramot állított össze erre a télre a III. ligás Dési Egyesülés labdarúgócsapatának vezetősége. A napi tréningek mellett nem kevesebb mint hat ellenőrző találkozót is beiktatott Gică Barbu edző. Szombaton délelőtt a nagyiklódi műfüves pályán a helyi Egyesülés IV. ligás együttesével 3–3-at játszott, a désiektől Darius Hâmpea mesterhármast ért el, a házigazdáktól pedig Porumb, Gârda és Cupşa volt eredményes.

A désiek február 2-án ugyancsak Nagyiklódon a III. liga egyik jó képességű alakulatával, a Nagybányai Minaur gárdája ellen lépnek pályára a désiek. A további ellenfelek: a Besztercei Glória (február 9-én), a Kolozsvári U FC ifi elit gárdája (február 13-án), a Szászrégeni Lendület (február 16-án) és a Marosújvári SK (február 23-án). Az időjárástól függően még közbeiktathatnak más barátságos összecsapást is. Egyelőre a dési klub kikölcsönözte a nagyiklódi pályát, ahol jó körülmények között készülhetnek a tavaszi nyitányra – az egyetemisták ifjúsági csapatával tervezett meccset leszámítva (amelyet Kolozsvárott játszanak), a többi találkozót Nagyiklódon rendezik.

Újdonságról is beszámolhatunk a dési játékoskerettel kapcsolatban. A Szamos-parti alakulat legjobb embere, góllövője Andrei Moldovan Nagybányára távozott, ahol a feljutásra törekvő Minaur csatársorát erősíti a visszavágón. Közben öt új labdarúgó érkezett, akikről már írtunk a múlt napokban.

A harmadosztályú a Kiss Csaba és Dan Matei irányította Kolozsvári Egészség a szamosfalvi pályán fogadta a IV. ligában szereplő, Artur Podar edzette Tordaszentmihályi Aranyost, ez a találkozó is 3–3-mal végződött (gólszerzők: Ciupe 2 és Pintea, illetve Zbâncă, Crişan és Mărie),

A IV. liga éllovasa, a Szászfenesi SK az U FC korosztályos, U19-es csapatával mérkőzött, és 6–1-re legyőzte az elit ligában vezető alakulatot. A gólokat Truşcă, Svichi, Văidean, Frătean, Dârjan és Kilin jegyezte, az U FC ificsapata Florin Burghele révén szépített.

A Kolozsvári CFR 1907 másodcsapata nem játszott a hétvégén, mert elutazott magyarországi edzéstáborozásra, Hajdúszoboszlón készülnek február 8-ig, ebben az időszakban barátságos meccseket is játszanak.