Kína nyerte a Nemzetek Kupájáért kiírt online sakktornát

Kína négyese nyerte a Nemzetek Kupája elnevezésű sakktornát, amelyet hat válogatott részvételével a nemzetközi szövetség (FIDE) írt ki körmérkőzéses rendszerű online verseny formájában, rövidített játékidejű partikkal. Három táblán férfi, egyen női partit rendeztek a torna párharcaiban.

A FIDE beszámolója szerint a vasárnap zárult viadal szuperdöntőjében Kína és az Egyesült Államok 2–2-re végzett egymással, így a végső sorrendet az határozta meg, hogy az alapszakaszban az ázsiai ország válogatottja 17 pontot gyűjtött, míg az amerikai kvartett csak 13-at.

A 25 perces rapid játszmák (lépésenként 10–10 másodperc bónusszal) tornáján a harmadik helyet Európa csapata szerezte meg, negyedik lett Oroszország, ötödik India és hatodik a FIDE – a világ maradék része elnevezésű nemzetközi alakulat.

Szuperdöntő: Kína–Egyesült Államok 2–2 – Ting Li-zsen–Hikaru Nakamura döntetlen, Vej Ji–Fabiano Caruana 0–1, Jü Jang-ji–Wesley So 1–0, Hou Ji-fan–Irina Krush döntetlen.

Az esemény összdíjazása 180 ezer dollár volt, ebből a győztes kínaiak 48 ezret, az amerikaiak pedig 36 ezret kaptak. A hat részt vevő csapatot 24-24 ezer dolláros honoráriummal díjazták.