Killyéni-emlékverseny szép idővel, izgalommal, jókedvvel
Vissza

Killyéni-emlékverseny szép idővel, izgalommal, jókedvvel

Napfényes idő, ideális körülmények fogadták a kolozsvári Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban az atlétikai vetélkedő résztvevőit a rögbipálya melletti futókörökön – a jeles edzőre és tanárra, Killyéni Péterre emlékezve hagyományos módon atlétikai versenyt is kiírnak, s amelyet immár 11. alkalommal rendeztek meg.

Az eseményt az Apáczai Csere János Elméleti Líceum és a Kolozsvári Református Kollégium szervezte, s nyolc magyar nyelvű vagy ilyen részleggel is rendelkező Kolozs megyei tanintézmény nevezett be: a szervezőkön és a többi kolozsvári iskolán (Báthory István Elméleti Líceum, Brassai Sámuel Elméleti Líceum, János Zsigmond Unitárius Kollégium és Onisifor Ghibu Elméleti Líceum) kívül üde színfoltként a Bánffyhunyadi Octavian Goga Elméleti Líceum és a Kalotaszentkirályi Általános Iskola csapata is versenyzett.

Az ünnepélyes megnyitón az Apáczai-líceumtól Wanek Judit-Klára az Apáczai-líceum igazgatóhelyettese és a kolozsvári magyar főkonzulátusról Grezsa Csaba konzul üdvözölte az egybegyűlteket, majd Tőkés-Szondi Edit testnevelő tanár ismertette a részleteket. A versenyigazgató Ráduly-Zörgő Károly, mint az ötkarikás játékokon, megnyitotta a vetélkedősorozatot. A versenyek kiélezett küzdelmeket és izgalmakat hoztak, sok esetben néhány centin vagy másodpercek töredékén múlott a siker.

A tanulók több számban (80 m-es és 800 m-es síkfutás lányok/100 m-es és 1000 m-es síkfutás fiúk, távolugrás és súlylökés minkét nemnek, továbbá 4 x 100-as vegyes váltó csapatverseny) mérték össze tudásukat.

A dobogósok névsora:

80 m-es síkfutás, lányok: 1. Lixandru Antónia (Református Kollégium), 2. Albert Kinga (Apáczai-líceum), 3. Szilágyi Zsófia (JZSUK).100 m-es síkfutás, fiúk: 1. Trai Róbert (Apáczai-líceum), 2. Barazsuly Márk (Brassai-líceum), 3. Sándor Dávid (Báthory-líceum).Súlylökés, lányok: 1. Ács Petra (Báthory-líceum), 2. Trombitás Dorottya (Apáczai-líceum), 3. Lengyel Mária (JZSUK).Súlylökés, fiúk: 1. Deák Sugár Róbert (Apáczai-líceum), 2. Deák Benjámin (Református Kollégium), 3. Halászy Tamás (Apáczai-líceum).Távolugrás, lányok: 1. Lixandru Antónia (Református Kollégium), 2. Borbély Eszter (Báthory-líceum), 3. Fina Ágota (Báthory-líceum).Távolugrás, fiúk: 1. Kovács Tamás (Báthory-líceum), 2. Barazsuly Márk (Brassai-líceum), 3. Horváth Péter (JZSUK).800 m-es síkfutás, lányok: 1. Virág Tímea (Báthory-líceum), 2. Bartha Dorottya (Báthory-líceum), 3. Lixandru Antónia (Református Kollégium).1000 m-es síkfutás, fiúk. 1. Vigh Loránd Eduárd (Apáczai-líceum), 2. Kovács Tamás (Báthory-líceum), 3. Knobloch Péter (Báthory-líceum).4 x 100 m-es vegyes váltó: 1. Apáczai-líceum (Miklós Eszter, Rozsnyai Kristóf, Geréb Csenge, Máté Dávid Márk), 2. Báthory-líceum (Demeter Mercédesz, Borbély Eszter, Balla Botond, Sándor Dávid); 3. JZSUK (Szilágyi Zsófia, Szathmáry Eszter, Kovács Gyula, Longhin Adorján).Végeredmény:Lányok: 1. Báthory-líceum, 2. Apáczai-líceum, 3. Református Kollégium.Fiúk: 1. Apáczai-líceum, 2. Báthory-líceum, 3. JZSUK.Összesítésben: 1. Báthory-líceum 63 pont, 2. Apáczai-líceum 56, 3. Református Kollégium 36.A díjazást tanárok és edzők végezték, a jutalmak közt könyvek, édességek, oklevelek és kupák voltak.

Az emlékverseny ötlete és megalapítása Killyéni Péter fiát, Andrást illeti. Köszönet a kiváló szervezésért Tőkés-Szondi Edit, Vătămăniuc-Bartha Éva, Tankó-Gábor Miklós, Finta István és Kiss Gergely tanároknak.

Borítókép: TOMPA RÉKA FELVÉTELE


EZ ÉRDEKELHETI
SPORT ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Fiatalok kerestetnek válaszúti ...
U FC: újabb sikertelen kiszállás
Holtan találták a Fogarasi havasokban ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ