Kikaptak Kolozs megye férfi csapatai

Szinte zsúfolásig megtelt szombaton este a dési sportcsarnok az Egyesülés–Krajovai U MSC találkozón, a mérkőzést a férfi röplabda A1-osztály 18. fordulójának keretében bonyolították le.

A hazai szurkolók sokat vártak kedvenceiktől, de keveset kaptak. Jól indult a mérkőzés, Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai megérdemelten nyerték az első szettet, reményt keltve a nézőkben egy esetleges siker elérésében. Igen ám, de a táblázaton is jobb helyen álló vendégek nem hagyták magukat, és megmutatták mire is képesek. Zsinórban három játszmát nyertek, és ezzel az összecsapást is 3:1 (–20, 23, 22, 19) arányban. Az oltyánok olyan tapasztalt röplabdázókat vonultattak fel a Szamos-parti teremben, mint Milics, Radevics vagy Höhne, akik maguk eldöntötték a meccs sorsát. A dési edzők nem találták meg az ellenszerét, hogyan hárítsák az ellenfél három alapemberének gyors és pontos játékát, meg aztán ők is sokat hibáztak, nem kevesebb, mint 16 (!) szervahibát követtek el. Az összecsapás 108 percet tartott.

A krajovai együttes edzője nem más, mint a román férfi válogatott szövetségi kapitánya, Dănuţ Pascu, aki a találkozó végén lapunknak elmondta, ha a hazaiaktól valakit behívna a válogatott keretbe, az Silviu Suson lenne, akinek a múlt fordulóbeli Steaua elleni szereplése is felkeltette a figyelmét. Szó lenne még a fiatal Dragoş Răileanuról is, de vele már próbálkoztak a tavaly ősszel, és nem vált be. Ellenben, a krajovai mesternek tetszett a dési közönség sportszerűsége és a mérkőzésen uraló barátságos légkör.

Az Egyesülésre az elkövetkezőkben is nehéz feladat vár, február 7-én, szerdán 18 órai kezdettel a táblázat második helyén levő Ploieşti-i Tricolorul LMV csapatát fogadja a 22., utolsó fordulóból előrehozott találkozón, majd a hétvégi 19. játéknapon a másik bajnokaspiráns, a Galaci Arcada otthonában szerepel szombaton.

Bár mind a három játszmában nagyot küzdött, végül 3:0 (20, 21, 22) arányban vereséget szenvedett a Bukaresti MSC-től Kolozs megye másik élvonalbeli csapata, a Răzvan Parpală és Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub. A Horia Demian Sportcsarnokban rendezett összecsapás egy órát és 12 percet tartott. Az egyetemisták következő ellenfele szombaton, idegenben a Nagybányai ISK 2. lesz.

További eredmények: • Temesvári ESK–Bukaresti Steaua 1:3 • Bukaresti Dinamó–Ploieşti-i Tricolorul LMV 0:3 • Nagybányai Ştiinţa Explorări Nagybányai ISK 2. 3:0. A Zilahi MRK–Galaci Arcada mérkőzést hétfőn 18 órakor játsszák (élőben közvetíti a DigiSport4 tévéadó). Az állás: 1. Steaua 50 pont/16 mérkőzés, 2. Ploieşti 44/18, 3. Arcada 40/17, …, 5. Zilah 33/17, …, 8. DÉS 22/18, 10. KOLOZSVÁR 11/18.

A női bajnokságban elmozdult az utolsó előtti helyről a Kolozsvári U NTT Data. Ciprian Dărnescu és Luminiţa Trombiţaş gárdája nagy csatában 3:1 (20, 23, –18, 18) arányban felülmúlta a Lugosi MSC-t az A1-osztály 14. fordulójában. Ezt az összecsapást is a Horia Demian Sportcsarnokban rendezték, a mérkőzés 105 percet tartott.

A többi eredmény: • Târgoviştei MSC–Balázsfalvi Volei Alba 1:3 • Jászvásári/Iaşi-i Penicilina–Temesvári Agroland 1:3 • Bukaresti Dinamó–Marosvásárhelyi Medicina 3:0 • Bukaresti MSC–Bákói Ştiinţa 3:2. A sorrend: 1. Buk. MSC 39 pont/14 mérkőzés, 2. Balázsfalva 36/14, 3. Târgovişte 29/14, …, 8. KOLOZSVÁR 8/13.