Kikapott az U FC, nyert a CFR 1907

A romániai labdarúgó élvonal alapszakaszának harmadik fordulójában a kolozsváriak ellentétes eredményt jegyeztek: az U FC kikapott Piteşti-en, a CFR 1907 némi izgalmak árán legyőzte a másik Argeş megyei gárdát a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

U FC: azonos forgatókönyv, negatív eredmény

A Nicolae Dobrin Stadionban a Kolozsvári U FC az eddigi két forduló forgatókönyve szerint megszerezte a vezetést, kihagyott néhány nagy helyzetet (ezúttal egy 11-est is), utána viszont az ellenfél következett. Az emberelőnyben játszó Argeş végül 3–1 (1–1) arányban diadalmaskodott.

A 4. percben Adrian Ionuţ Bălan kihasználta, hogy Cătălin Straton kapus rossz ütemben futott ki, és gólt fejelt (0–1). A 17. percben pedig növelhette volna az előnyét az U FC: a bukaresti Horia Gabriel Mladinovici játékvezető a videóbíró figyelmeztetésére büntetőt ítélt Grigore Ioan Turda és Bălan légi párbaja után. A 11-esnél viszont Straton kitalálta Florin Flavius Purece lövésének irányát, és kiütötte a labdát. A félidőt pedig emberhátrányban zárta az U FC: a 40. percben Florin Ionuţ Ilie durván szabálytalankodott Alexandru Işfan ellen, a bíró eredetileg sárga lapot akart ítélni, de a VAR újabb figyelmeztetésére végül pirosra változtatta. Három percre rá jött is az egyenlítés: a 16-oson belül Işfan fejese talált utat a hálóba (1–1).

Rögtön térfélcsere után pedig duplázott Ișfan, aki ezúttal a büntetőterületen bombázott a kapura, Andrei Gorcea kapus beleért ugyan, de a labda végül csak áthaladt a gólvonalon, mielőtt egy hátvéd elérte volna (2–1). Akár mesterhármast is jegyezhetett volna az Argeş támadó középpályása, amikor a 49. percben átemelte a kapust, de a kaput is. De a harmadik találat nem késett sokat, az 53. percben jegyzett támadásnál a kameruni Arnold Garita kicselezte a kifutó kapust, elegánsan elhúzta a labdát egy hátvéd mellett, és gólt lőtt (3–0). A hajrában az Argeş már nem erőltette a góllövést, Bălan a 84. percben szabadrúgásból szépíthetett volna, de fölé lőtte a labdát.

Az Argeş hat, az U FC mindössze két pontot gyűjtött eddig. A kolozsváriak következő ellenfele augusztus 5-én pénteken a Ploieşti-i Petrolul lesz „hazai pályán” (azaz az Untold Fesztivál miatt Medgyesen).

Erik Lincar csapata: Andrei Gorcea – Rolandas Baravykas, Florin Ionuţ Ilie (41. perc Andrei Ovidiu Piţian), Denis Florentin Ispas, Marius Ionuţ Briceag – Florin Flavius Purece – Romário Santos Pires (85. perc Martin Christophe Jannick Remacle), Ioan Constantin Filip (78. perc Ovidiu Alexandru Bic) – Alexandru Mihăiţă Chipciu (78. perc Cătălin Florin Hlistei), Adrian Ionuţ Bălan (85. perc Alexandru Boiciuc), Ely Ernesto Lopes Fernandes; fel nem használt cserék: Laurenţiu Constantin Brănescu – Roberto Romeo, Paul Ovidiu Pîrvulescu és Albert Hofman.

Eredmény, Szuperliga, alapszakasz, 3. forduló: • Piteşti-i Argeş FC–Kolozsvári U FC 3–1 (gól: Alexandru Ișfan 2 – 43. és 46. perc, valamint Arnold Garita – 53. perc, illetve Adrian Ionuţ Bălan – 4. perc; kiállítva: Florin Ionuţ Ilie – 40. perc, U FC; Florin Flavius Purece, az U FC játékosa a 18. percben 11-est hibázott).

CFR 1907: kis híján bekavart a világítás

A bajnokságban (is) akadozó játékot mutató Kolozsvári CFR 1907 a másik Argeş megyei gárdát fogadta a fellegvári stadionban, s végül 4–2 (3–1) arányban legyőzte.A találkozó elején még Gabriel Debeljuh hagyott ki helyzetet: Claudiu Petrila beadását fejjel küldte kapura, de Flavius Croitoru hálóőr bravúrral hárított. A 7. percben viszont egy kisebb hideg zuhany: Mihai Bordeianu rövid hazaadására a semmiből előbukkanó Bogdan Rusu lecsapott, lövésébe beleért a most debütáló olasz Simone Scuffet kapus, de a labda a kapufát is érintve bepattant a hálóba (0–1). Az első félidőben főszerephez jutott horvát csatár a 14. percben egyenlíthetett volna, de lövése a kapufán csattant, húsz percre rá viszont gólt fejelt: Bordeianu kijavította a hibáját, hogy az alapvonalnál megmentett egy labdát, visszaemelését pedig a kapu előtt üresen hagyott Debeljuh bólintotta a hálóba (1–1). A vasutasok tíz perc alatt összehoztak három gólt, a 38. percben Ciprian Deac szöktette Debeljuhot, a támadó pedig duplázott (2–1). A hosszabbításpercek előtt a portugál–román csapatkapitány Mário Camorát akasztották, a videóbírós visszanézés után a fővárosi Bogdan Dumitrache játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőnél Deac magabiztosan a jobb felsőbe ragasztotta a labdát.

Térfélcsere után már egyre sápadtabban pislákolt a stadion világítóberendezése, de mielőtt kihunyt volna, a vendégek szépítettek: Liviu Antal beadását Rusu bevetődve fejelte a kapuba. A 63. percben a játékvezető az öltözőbe küldte a játékosokat, mivel a világítóberendezés kezdett működésképtelenné válni. A gondok 37 perc múlva megoldódtak, folytatták a mérkőzést (viszont ha a világítás még egyszer elromlott volna, a CFR 1907 3–0-ra elveszíti a mérkőzést). A folytatásban a 72. percben a csereként beállt veterán, 39 esztendős Ovidiu Hoban remek lövése irányt változtatott Adrian Manuel Scarlatache fején, és a labda védhetetlenül csapódott a kapuba (4–2).

Dan Petrescu csapata: Simone Scuffet – Ovidiu Manea (88. perc Cristopher Braun), Daniel Graovac, Andrei Burcă, Mário Camora, Bismark „Nana” Adjei-Boateng, Mihai Bordeianu (65. perc Ovidiu Hoban), Ciprian Deac (88. perc Roger Rodríguez), Jefté Betancour (65. perc Adrian Păun), Gabriel Debeljuh, Claudiu Petrila (83. perc Adrian Mihai Gîdea). Rareş Gal – Yuri Mathias, Karlo Muhar, Emmanuel Yeboah.

Eredmény, Szuperliga, alapszakasz, 3. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Mioveni-i SK 4–2 (Gabriel Debeljuh 2 – 34. és 38., Ciprian Deac – 45., 11 m, továbbá Ovidiu Hoban – 72. perc, illetve Bogdan Rusu 2 – 7. és 60. perc; a mérkőzés videóbírója a nagykárolyi Kovács Szabolcs volt).

A CFR 1907 számára a Konferencia Liga harmadik fordulójának első felvonása következik csütörtökön 20 órai kezdettel a fehérorosz Sahtior Szoligorszk ellen, semleges pályán és zárt kapuk mögött a török Adapazarı – Sakaryában, a Yeni Sakarya Atatürk Stadionban. A bajnokságban augusztus 7-én, vasárnap 21.30-kor a Târgoviştei Chindia elleni kiszállás esedékes.

További eredmények, Szuperliga, alapszakasz, 3. forduló: • Konstancai Farul–Târgoviştei Chindia 0–0 • Voluntari-i FC–Aradi UTA 3–0 (gól: Adam Nemec – 39., Marcelo Lopes – 43. és Daniel Florea – 85. perc; a mérkőzés egyik megfigyelője a kolozsvári Teodora Albon volt). Vasárnapra maradt a Ploieşti-i Petrolul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (18 órakor), a Krajovai Universitatea–Bukaresti Rapid (20.15-kor) és az FCSB–Krajovai U 1948 (22.30-kor) találkozó, hétfőn 20.30-kor játsszák a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Botoşani-i FC mérkőzést (élőben közvetíti a Digi Sport, a Prima Sport és az Orange Sport tévéadó). Az ideiglenes állás: 1. Farul 7 pont/3 mérkőzés, 2. Voluntari 6/3 (4–1), 3. Botosani 6/2 (4–2), 4. KV. CFR 1907 6/3 (6–5), 5. Argeş 6/3 (5–5), 6. Sepsi OSK 4/2, …, 13. KV. U FC 2/3, …, 16. Mioveni 0/3.

Borítókép: A vasutasok horvát csatárának (bordó mezben) második gólja – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907