Kiállítások évszázada az Erdélyi Néprajzi Múzeumban

Kiállítások évszázada az Erdélyi Néprajzi Múzeumban
A január 15-i román kultúra napjához kapcsolódva pénteken Kiállítások évszázada (Un secol de expoziții) címmel nyílt tárlat Kolozsváron az Erdélyi Néprajzi Múzeumban.

Az archív fényképfelvételeken keresztül – amelyek közül jó néhányat soha nem láthatott még a közönség – bemutatásra kerülnek azok az állandó kiállítások, amelyeket az elmúlt száz évben rendeztek a múzeum emblematikus épületeiben és helyszínein: a Műszaki Egyetem székházában a Malom/George Barițiu utcában (1922–1923), a Széchenyi/Mihai Viteazul téri épületben (1923 és 1933 között), a sétatéri kaszinó épületében (1933-től 1958-ig), az Unió/Memorandumului utcai Redut épületében 1958-tól napjainkig, valamint a Romulus Vuia Néprajzi Parkban 1929-től szintén napjainkig.

A kiállítás lenyűgöző visszatekintést nyújt az örökségvédelem technikáiról és módszereiről a kolozsvári múzeum egy évszázados történetében, kiemelve a muzeológiai elképzelések azon értékes elemeit, amelyek az idők során több százezer látogató által megtekintett és értékelt emblematikus kiállítási eredményeket értek el.

A tárlat része annak a rendezvénysorozatnak, amellyel a működését hivatalosan 1923. január 1-jén megkezdő Erdélyi Néprajzi Múzeum idén a centenáriumát ünnepli.

Borítóképet készítette: Rohonyi D. Iván