Kézilabda: tízgólos ludwigsburgi BL-siker

Magabiztos győzelmet aratott a Bukaresti MSC Ludwigsburgban, 32–22 (14–10) arányban nyert vasárnap este az SM BBG Bietigheim ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájának A-csoportjában.

A sérült Cristina Neagu nélkül játszó bukarestiek ellen 23 percig tudta tartani magát a csoport utolsó helyezettje (10–10), ám a bukarestiek 4–0-s sorozattal zárták az első félidőt. Az MSC ott kezdte a második játékrészt, ahol az elsőt abbahagyta, nyolc gólra növelte előnyét (19–11), majd váratlanul kapott ötöt (19–16), de aztán újra rákapcsolt, 29–17-re elhúzott, végül 32–22-s magabiztos győzelmet aratott.

A fővárosiak legjobbja az egyaránt 7 gólig jutott szlovén–görög Elizabeth Omoregie és a spanyol Carmen Dolores Martin Berenguer volt, a ludwigsburgi csapatból Luisa Schulze hatszor volt eredményes.

A csoport többi mérkőzésének eredményei: • Metz Handball (francia)–Team Esbjerg (dán) 31–29 és Ferencvárosi Torna Club Rail Cargo Hungaria–RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 32–25. A Rosztov-Don (orosz)–Vipers Kristiansand (norvég) találkozót elhalasztották. Az állás: 1. BUK. MSC 8 pont/5 mérkőzés, 2. Vipers 7/4 (117–107), 3. Rosztov-Don 7/4 (111–102), 4. Metz 6/5, 5. FTC 4/4, 6. Team Esbjerg 3/5 (139–138), 7. Krim Mercator Ljubljana 3/5 (129–141), 8. Bietigheim 0/6.

A hétvégén szünet lesz a BL csoportkörében, a két győzelemmel és két vereséggel álló Ferencváros november 7-én a német SG BBM Bietigheim együttesét fogadja, a három sikerrel és két döntetlennel rendelkező, címvédő Győri Audi ETO KC pedig másnap a BV Borussia 09 Dortmund vendége lesz. November 7-én, szombaton a Bukaresti MSC a szlovén Krim Mercator vendége lesz Ljubljanában, míg másnap a Râmnicu Vâlcea-i MSC a horvátországi Podravka Vegeta Kapronca/Koprivnicát fogadja.