Kézilabda Európa Liga: döntős a címvédő Siófok KC

A második számú európai kupasorozatban a horvát Zdravko Zovko vezetőedző irányította címvédő Siófok KC hosszabbítás után 36–34-re legyőzte a dán Herning-Ikast HB csapatát a női kézilabda Európa Liga nagybányai négyes döntőjének szombati játéknapján, és a vasárnapi fináléban a francia Nantes Atlantique Handball együttesével találkozott, amely ugyanilyen eredménnyel legyőzte a házigazda Minaurt.

A magyarok Tóth Gabriella időntúli hétméteresével küzdötték ki a hosszabbítást, a mérkőzés folyamán a csapatok felváltva vezettek. A siófokiak közül a horvát–francia Tamara Horacek hét, Tomori Zsuzsanna hat, a francia Camille Aoustin és Gnonsiane Niombla öt-öt gólt lőtt, Szikora Melinda 16 védéssel (31%-os hatékonyság) járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Naja Nissen Kristensen és a norvég Stine Ruscetta Skogrand nyolc–nyolc, a szintén norvég Ingvild Bakkerud hét alkalommal talált be. A két csapat harmadik egymás elleni mérkőzésén két magyar siker mellett először játszottak döntetlent. A Siófok immár 17 mérkőzés óta veretlen az európai kupaporondon, 13 győzelem mellett ez volt a negyedik döntetlenje ebben az időszakban.

Az első elődöntőben a Minaur nem tudta érvényesíteni a hazai pálya előnyét a Lascăr Pană Sportcsarnokban, francia ellenfele már az első félidőben és a szünetben is hat góllal vezetett (18–12, 21–15). Sőt az előny hét gólra is hízott (24–17), viszont a Costică Buceschi edzette máramarosi gárda feltámadt, s a 49. percben egyenlített (27–27). Az egyensúly azonban nem maradt meg, a sorozatban négy gólt dobó Nantes Atlantique végül kettőt megőrzött előnyéből a meccs végére.

A találkozó legeredményesebb játékosai a házigazdáktól a brazil Larissa Fais Munhoz Araujo (7 gól), a svéd Linn Blohm (6), László Krisztina és Angela Cioca (5–5), a vendégektől a svéd Nathalie Hagman (11), a brazil Bruna Aparecida Almeida De Paula (8) és Deborah Kpodar (7) voltak.

Eredmények, elődöntő: • Siófok KC–Herning-Ikast HB (dán) 36–34 (19–18, 31–31, 33–33) • Nagybányai Minaur SK–Nantes Atlantique Handball (francia) 36–34 (21–15). A 3. helyért: • Minaur–Herning-Ikast 33–31 (16–19).