Kettős győzelemmel ismét négyes döntőben a Veszprém

Férfi kézilabda BL

A Telekom Veszprém 30–25-re (szünetben 11–15) nyert a francia Montpellier otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi visszavágóján, így kettős győzelemmel, 56–48-as összesítéssel bejutott a kölni négyes döntőbe.

A kezdés után szokatlanul kitolta védőfalát a Montpellier, játékosai igyekeztek minél távolabb tartani kapujuktól az ellenfelet. Kemény, kellemetlen stílusuk eredményre vezetett (6–3), ráadásul támadásban is hatékonyan kézilabdáztak, így magabiztosan őrizték az előnyüket (13–9). A veszprémiek nagy akarással játszottak, de nem tudtak közelebb kerülni a gyorsabb, pontosabb franciákhoz.

Cristian Ugalde beállítása remek edzői döntésnek bizonyult, mert a spanyol balszélső a második felvonás elején lendületet adott a vendégcsapatnak, amely 16–11-es francia vezetésről hat perc alatt egyenlített (17–17), majd a meccs során először a vezetést is átvette (18–19).

A Mikler Roland helyére beállt Mirko Alilovicnak volt néhány bravúros védése, ezzel jelentőse hozzájárult, hogy csapata növelni tudta előnyét (23-27). A hajrában a veszprémiek szlovén beállóját, Blaz Blagotinseket azonnali piros lappal kiállították, társai azonban nem érezték meg a hiányát, tovább növelték előnyüket és végül kettős győzelemmel jutottak a négy közé, ahol sorozatban negyedik alkalommal szerepelhetnek.