Kettős győzelemmel BL-döntős a Juve

A Torinói Juventus megérdemelten jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe, miután az elődöntő keddi visszavágóján, az idegenbeli 2–0-s siker után hazai pályán is legyőzte az AS Monacót.

A Juventus Stadionban lejátszott eddigi 154 meccsen mindössze egy olyan vendégsiker született, ami nem ért volna azonnali kiesést a hercegségbeli együttesnek.

A vendégek hiába vetették bele magukat már az elejétől a küzdelembe egy lesről elért kapufánál többre nem tellett nekik. Mario Mandzukics első helyzeténél nagyot védett Danijel Subasics, a 33. percben is hárított, de a kipattanót már értékesítette honfitársa (1–0). A gólpasszt Dani Alves adta, aki szünet előtt került ismét főszerepbe: a 44. percben bal oldali szöglet után a kapus kiütötte a labdát, amely nagy ívben hullott alá, ám még mielőtt földet ért volna, a brazil jobbhátvéd kapásból a kapuba bombázta (2–0). Ezzel már formasággá vált a találkozó.

A szünetet követően egy kérdés maradt: a Juventus és Gianluigi Buffon tavasszal kapott gól nélkül masírozik-e a döntőbe? A nemleges választ Kylian Mbappé adta meg a 69. percben, közelről a hálóba pofozva lezárta a sorozatot (2–1). Ezzel 18 évesen és 140 naposan ő a legfiatalabb gólszerző BL-elődöntőben, a Juventus pedig 690 perc után kapott újra gólt a BL-ben, aminél csak az Arsenal jobb, a 2005–2006-os idényben 995 percig.

A mérkőzést 41 ezer néző tekintette meg a helyszínen, az összecsapást a spanyol Antonio Mateu Lahoz vezette.

Eredmény, Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó (kiemelve a továbbjutó): Torinói Juventus (olasz)–AS Monaco (francia) 2–1 (gól: Mandzukics – 33. és Dani Alves – 44. perc, illetve Mbappé – 69. perc) – továbbjutott a Juventus kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel.

A két csapat összeállítása:

JUVENTUS: Buffon – Barzagli (85. perc Benatia), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Pjanics, Khedira (10. perc Marchisio, 10.), Alex Sandro – Dybala (54. perc Cuadrado), Mandzukics – Higuaín; vezetőedző: Massimiliano Allegri.AS MONACO: Subasics – Raggi, Glik, Jemerson, D. Sidibé – B. Mendy (54. perc Fabinho), T. Bakayoko (78. perc Germain), Moutinho, B. Silva (69. Lemar) – Falcao, Mbappé; vezetőedző: Leonardo Jardim.