Késéssel ugyan, de befutott a zarándokvonat

Késéssel ugyan, de befutott a zarándokvonat
A hagyományokhoz híven a kolozsváriak idén is szép számban látogattak ki az állomásra, hogy a Boldogasszony zarándokvonat utasait fogadják, és az sem szegte kedvüket, hogy a 17 vagonból álló szerelvény majdnem két órát késett – ebből legalább egy órányit a határnál vesztegelt.

A zarándokokat Kovács Sándor főesperes-plébános köszöntötte, kifejtve, e találkozásnak fontos lelki üzenetértéke is van, hiszen valamennyiünket megerősít keresztény hitünkben, nemzettudatunkban és az összetartozás megtartó érzésében. „Napjainkban hatványozottan szükségünk van a Boldogasszony oltalmára, a hitre és a reményre, mert az elkeseredés sokszor vesz erőt nemzetünkön, de hittel és reménnyel mindig tudjuk építeni a jövőt” – mondta a főesperes, aki végül a csíksomlyói Szűzanya oltalmát kérte a zarándoklatra.A vonat a budapesti Nyugati pályaudvarról indult, a több mint ezer zarándokot Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára búcsúztatta, aki kiemelte: a zarándokok között 350 fiatal van, akik az anyaország mellett szerte a világból érkeztek – a Kárpát-medence minden részéből, Észak- és Dél-Amerikából, Ausztráliából és a nyugat-európai szórványból. „A zarándoklat és a fiatalok részvétele üzenet az egész magyarságnak és kereszténységnek. A fiataloknak óriási küldetése van, és abban, hogy ezt felismerjék és megtalálják a helyes utat, fontos szerepe van a kereszténységnek és szerepe lehet benne a mostani zarándoklatnak is” – mondta az államtitkár.
A zarándokok pénteken Gyimesbükkre, az ezeréves határhoz mennek, harmadnap, szombaton a csíksomlyói búcsún vesznek részt. A programot a negyedik nap Gyergyószentmiklós főterén szabadtéri szentmise zárja.
Az idei csíksomlyói búcsúi szentmise főcelebránsa Veres András győri megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke lesz.