Kenyai sikerek a kolozsvári maratonon

Az időjárás ezúttal nem fogadta teljesen kegyeibe a kolozsvári nemzetközi futóverseny résztvevőit, vasárnap reggeltől több esetben is esőisten siratta a kincses várost a vetélkedősorozat alatt.

A rajt és a cél a Kolozsvár Arénánál volt, több mint 7500 atléta nevezett be a hosszú távú atlétikai megmérettetésekre: maratoni futás (42,2 km), félmaraton (21,1 km), 10 és 5 km-es krosszverseny, maratoni váltó (4 x 10,5 km) – a rövidtávú gyerekversenyeket előző nap délután már lebonyolították. Az esemény honlapjának végeredménye szerint a királyszám győztesei kenyaiak voltak, a férfiaknál Evans Kipngetich Tanui, a nőknél Emily Jemutai Cheruiyot diadalmaskodott, előbbi esetben Nicolae Bălan és Andrei Bogaci végzett még a dobogón, míg a hölgyeknél pedig Nicoleta Ciortan és Adela Paulina Bălţoi végzett még érmes helyen. A további részletekre visszatérünk.

Borítókép: ÖRDÖG I. BÉLA FELVÉTELE