Karácsonyi CFR-ajándék: kétgólos siker, hatpontos előny

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga idei utolsó mérkőzésén szombaton este a tabellán második FCSB rangadót játszott a címvédő és éllovas Kolozsvári CFR 1907 csapatával a fővárosi Nemzeti Arénában. A 22. forduló zárómeccsét a krajovai Sebastian Colţescu vezette, és kétgólos vasutassikerrel végződött, amelynek következtében a CFR 1907 előnye hatpontosra nőtt a táblázat élén.

A kiegyensúlyozott találkozót a bukarestiek kezdték jobban, a CFR vezetéséhez egy szerencsés szépségdíjas találat kellett. A 29. percben gólkirályi címért versengő George Ţucudean egy előrevágott labdát fejjel továbbított Ciprian Deachoz, aki a védők gyűrűjében ösztönös zseniális mozdulattal a levegőben fordulásból kapura emelte, s kilőtte a hiába vetődő Cristi Bălgrădean kapujának jobb felső sarkát.

Az FCSB-től Harlem Eddy Gnohere több lehetőséget kihagyott (54., 56., 69. és 83. perc), a litván Giedrius Arlauskis kapus remekül védet, s amikor már ő is verve volt, Andrei Mureşan kétszer is mentett.

A 72. percben megfogyatkozott az FCSB, amikor Mihai Román utolsó védőként szabálytalankodott a csereként beállt Alexandru Ioniță II. ellenében. A 74. percben a horvát Damjan Djokovics a kapufát találta el, majd az utolsó 10 percben a francia–algériai Billel Abdel Omrani két helyzeténél Bălgrădean védett, míg a túloldalon Arlauskis is helyt állt Florin Tănase próbálkozásánál.

A hosszabbításban Andrei Mureșan is megkapta a második sárga lapját, de a történtek még nem értek véget: a másik csereként beállt támadó, Adrian Alexandru Păun büntetőt harcolt ki, Ioniţă pedig hidegvérrel értékesítette a 11-est: magabiztos lövéssel lőtte ki a jobb alsó sarkot (előtte még Mihai Bălaşa is begyűjtötte a második sárga lapját, így az FCSB 9 emberrel fejezte be a találkozót).

Antonio Conceicao együttese: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paolo Vinícius, Andrei Mureșan, Mario Camora – Juan Emmanuel Cúlio, Miahi Bordeianu (65. perc Alexandru Ioniță II.), Damian Djokovics – Ciprian Deac (90. perc Lang Ádám), George Țucudean (76. perc Adrian Alexandru Păun), Billel Abdel Omrani.

Végeredmény: • FCSB–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (gól: Ciprian Deac – 29. és Alexandru Ioniţă II. – 96. perc; kiállítva: Mihai Roman I. – 72. és Mihai Bălaşa – 95. perc, illetve Andrei Mureşan – 92. perc).

További, eddig nem közölt eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC 2–2 (Dylan Flores – 45. + 1. és Lewis Enoh – 88. perc, illetve Alexandru Tudorie 2 – 56. és 59. perc, 11 m) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Chiajnai Concordia 3–0 (Marko Szimonovszki – 35., Florin Ştefan – 45. + 2 .és Bryan Nouvier – 59. perc, 11 m) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Konstancai Viitorul 1–0 (Lucian Mihai Dumitriu – 13. perc – a mérkőzést a kolozsvári Dr, Constantin Rădulescu Stadionban játszották).

14.    Voluntari    21     2       7       12     21–40         13

Borítókép: Ciprian Deac (fehérben) mesés gólt lőtt a meccs folyamán – FOTÓ: AGERPRES