IV. liga: Tordán öt percet tartott a mérkőzés

Igazán nem volt nyugodt forduló a labdarúgó IV. ligában. A 18. játéknap majd minden találkozóján akadt valami érdekesség. Azért Tordán az Üveg Aranyos–Mihai Georgescu Jövő mérkőzés kimenetele mindent felülmúlt.

ERKEDI CSABA

A kolozsváriak egy nappal az összecsapás előtt értesítették az Aranyos menti klubot, hogy nem jelennek meg a kitűzött időpontban, mivel ugyanakkor az országos Elite ifjúsági bajnokságban is érdekeltek. Így, a tordaiak felvették a kapcsolatot a közeli Marosludasi Maros csapattal egy barátságos meccs lebonyolítása érdekében. A Maros megyei gárda meg is jelent a tordai pályán, igen ám, de ugyanabban az időpontban a kolozsvári Jövő Mihai Georgescu nyolc (!) játékosa is megérkezett, ellentmondva eredeti döntésüknek. Az összecsapás játékvezetője el is indította a bajnoki találkozót, igen ám de alig öt perc után a vendégek két embere is lesérült, így hat játékossal nem folytathatták a mérkőzést. Ilyen körülmények között a bíró lefújta a meccset, ami azt jelenti a hazaiak 3–0 arányban nyertek (addig is már vezettek 1–0-ra). A tordaiak folytatták a játékot, de az ellenfél ezúttal a Marosludasi Maros volt, amelyet  barátságos mérkőzésen 4–1-re megvertek.

Nem volt eseménymentes a Szamosújvárott rendezett Atletic Olimpia–Tordaszentmihályi Aranyos mérkőzés sem. A végeredmény 1–1 (0–0) volt, de a hazaiak a 87. percben Bálint Zoltán révén elrúgtak egy tizenegyest. A vendégektől a játékvezető a 42. percben kiállította Mureşan kapust, de még emberhátrányban is sikerült kiegyenlíteniük a 78. percben, amikor Cătălin Crişan volt eredményes. A szamosújváriak az 54. percben Ioan Berende révén jutottak vezetéshez. S még egy érdekesség: az Erdőfeleki Jövő–Déscichegyi SK összecsapáson a vendégek jutottak vezetéshez (úgy történt azelőtt egy héttel Szamosújvárott), de aztán nyolc gólt kaptak. Így lett a végeredmény 8–1 az egyre jobban formába lendülő erdőfelekiek javára.

A forduló további eredményei: • Szászfenesi SK–Dési CFR 4–1 • Aranyosgyéresi MSC–Apahidai Sporting 0–2 • Gyalui Szamos–Kolozsvári U FC II. 1–1 • Szamosújvárnémeti  Sas–Nagyiklódi Egyesülés 0–3 (két kiállítással, mindkettő a hazaiaknál) • Szamosújvári Armenopolis–Alsódetrehemi Egyesülés 0–3.

A  táblázaton továbbra is a Tordai Üveg Aranyos vezet 50 ponttal, második a Szászfenesi SK 43 ponttal, harmadik pedig a Szamosújvári Atletic Olimpia 41 ponttal.