IV. liga: Győzött a pótolt mérkőzésen a Szamosújvári Atletic Olimpia

Elég hosszú időszak után újból feltornászta magát a Kolozs megyei labdarúgó IV. liga bajnoksága táblázatának élmezőnyébe a Szamosújvári Atletic Olimpia labdarúgócsapata.

Kilin Csaba klubelnök együttese jó színvonalú játék után 2–0 (2–0) arányban legyőzte a második helyezett Szászfenesi SK alakulatát a 26. fordulóból pótolt összecsapáson. A hazaiak góljait a mérkőzés legjobb játékosa, Cosmin Mureşan rúgta az első félidőben. A sétatéri stadion pályáján lebonyolított találkozót végig a nagy lelkesedéssel játszó szamosújváriak uralták, ellenben a nagy meleg rányomta bélyegét az összecsapás színvonalára, tércsere után mindkét fél alig várta a meccs végét, annyira megizzadtak a közel harmincfokos hőségben zajló játék után. Amint már megírtuk a napokban, a megyei bajnokság fordulóit már vakációs hangulat uralja, a csapatok kezdenek belefáradni a küzdelembe. Az Atletic Olimpia vezetői elérték céljukat, az idény elején a harmadik helyre vágytak, s most versenyben vannak a dobogóért.

Az Atletic Olimpia legközelebb Aranyosgyéresen szerepel a helyi MSC ellen, majd az évad utolsó fordulójában a hazai pályán kitűzött Gyalui Szamos szembeni mérkőzést Bonchidán fogják lejátszani, mivel a Szamosújvári Városnapok miatt a sétatéri stadion foglalt más rendezvényekkel.

Az utolsó fordulóból előrehozott mérkőzésen a Dan Anca Sportbázison: • Kolozsvári U FC II–Szamosújvári Armenopolis 7–2.

Az állás: 1. Tordai Üveg Aranyos 78 pont/28 mérkőzés, 2. Szászfenesi SK 65/28, 3. Todaszentmihályi Aranyos 58/28 (94–35), 4. Olimpia 58/28 (74–24), 5. U FC II. 55/29, …, 12. Armenopolis 26/29.