IV. liga, 9. forduló: Tizenegyesek fordulója

Rég nem adtak annyi büntetőrúgást a bírók Kolozs megye IV. ligájában, mint a hétvégi fordulóban. Mintha minden focicsapat a tizenegyeseket várta volna, a játékvezetők pedig igazán bőkezűek voltak.

ERKEDI CSABA

Vegyük sorba azokat a mérkőzéseket, ahol gyakrabban mutattak a tizenhatoson belüli pontra a sípmesterek. Az Alsószopori Jövő–Gyalui Szamos találkozón három tizenegyest ítélt Mircea Marcel Salomir játékvezető, amelyből kettőt ellőttek! A találkozó a vendégek 3–2 arányú győzelmével ért véget. Ugyancsak három büntetőt láthattak a Dési Egyesülés II–Kolozsvári Supporter 2.0 összecsapás nézői. Itt is vendégsiker született, a bajnokság újonca 3–1-re nyert.

Idegenből hozott haza három pontot a Szászfenesi SK is, a középzsuki pályán 4–0-s sikert ért el az Apahidai Sporting gárdájával szemben. Fölényes győzelmet aratott a déscichegyi pályán a listavezető Nagyiklódi Egyesülés, amely két vállra fektette a Dési CFR alakulatát. Az eredmény 6–0 volt a nagyiklódiak javára.

Nem bírt egymással Szamosújvárott a helyi Atletic Olimpia és a Tordaszentmihályi Aranyos, a meccs végén az eredményjelző tábla 2–2-t mutatott. A játék alapján mindkét fél elégedett lehet, a két csapat a táblázaton is egymás mellett halad.

A másik szamosújvári együttes, az Armenopolis újból csak hét játékossal kezdte az Aranyosgyéresi Mihai Adam Stadionban a helyi MSC elleni bajnokit, ahol a 14. percben már 4–0 arányban vezettek az Aranyos mentiek, amikor a vendégek egyik középpályása lesérült, így a szabályok értelmében 6 emberrel nem folytathatták a harcot. Désen a városi stadion pályáján a harmadik helyen álló Szamos jó játékkal 3–0 arányban legyőzte az Alsódetrehemi Egyesülés alakulatát. A  Szamosújvárnémeti Sas szabadnapos volt.

A táblázaton nincs változás az élen, első a Nagyiklódi Egyesülés 24 ponttal, második továbbra is a Szászfenesi SK 23-mal, míg a harmadik helyet a Dési Szamos foglalja el 19-cel.