IV. liga, 8. forduló: Félbeszakadt mérkőzés Szászfenesen

Nem telik el forduló a Kolozs megyei labdarúgó IV. ligában probléma nélkül. Ezúttal a Szászfenesi SK–Dési CFR találkozót kellett idő előtt lefújnia a játékvezetőnek, ugyanis a vendégek csak hét játékossal léptek pályára a Kolozsvár melletti nagyközségben.

ERKEDI CSABA

A 21. percben már 4–0 arányban vezettek a hazaiak, amikor a vasutasok kapusa megsérült, így hat emberrel nem folytathatták a meccset. Egyelőre marad a pályán elért eredmény, végső döntés később születik.

Ha nem is meglepetésnek, de váratlan eredménynek mondható vendégsiker született Tordaszentmihályon, ahol az Aranyos 3–0 (1–0) arányban kikapott a Vicenţiu Ştir üzletember által vezetett Dési Szamos alakulatától. Az összecsapás három találata közül kettőt a Dési Egyesülés volt csatára, Paul Bogdan szerzett. A Torda környéki csapat hazai pályán még nem kapott ki ebben az idényben, de még a tavalyi bajnokságban sem. Nehezen, de győzött otthon a listavezető Nagyiklódi Egyesülés, amely a második félidőben lőtt góllal 2–1 (1–1) arányban bizonyult jobbnak az utóbbi hetekben javuló formában szereplő Aranyosgyéresi MSC gárdájával szemben. Az is igaz, hogy az Aranyos menti együttes kilenc játékossal fejezte be a meccset, kettőt kiállított a bíró. Szamosújvárott helyi rangadót (ha lehet egyáltalán így nevezni) rendeztek, amelynek végén az Atletic Olimpia 3–1 (0–1) arányban győzött az idén gyengélkedő Armenopolissal szemben. Az első 45 perc után még az örmények vezettek a mezőny legjobb játékosa, Ştefan Precup góljával, de aztán térfélcsere után Kilin Csaba klubelnök legényei három góllal válaszoltak. A közeli Szamosújvárnémetiben a Sas valósággal lehengerelte az Apahidai Sporting együttesét, a hazaiak 4–0 arányban nyertek. Alsódetrehemben a várakozásnak megfelelő eredmény született, a helyi Egyesülés 2–0 (0–0) arányban nyert az újonc Alsószopori Jövő ellen. A Gyalui  Szamos is felemelt fejjel hagyta el a pályát, 2–0 (1–0) arányban bizonyult jobbnak a Dési Egyesülés másodcsapatával szemben. A désiek előzőleg kérték a mérkőzés elhalasztását, mivel a III. ligában szereplő nagycsapat Barcarozsnyóra több játékosukat is elvitte, így tartalékosan álltak ki Gyaluban – a Megyei Labdarúgó Testület azonban nem értett egyet a désiek kérésével. A nyolcadik fordulóban a másik újonc, a Kolozsvári Supporter 2.0 szabadnapos volt.

A táblázatot továbbra is a Nagyiklódi Egyesülés vezeti 21 ponttal. A második helyet a Szászfenesi SK foglalja el 17-tel, míg a harmadik helyen a Dési Szamos áll 16-tal.