IV. liga, 7. forduló: Változás az élen

Gólokban és váratlan eredményekben gazdag forduló volt a múlt hétvégén a Kolozs megyei labdarúgó IV. ligában. Elsősorban a táblázat első helyezettjeinek mérkőzései kötötték le a megye focirajongóinak figyelmét.

ERKEDI CSABA

Nagyiklódon megtekintettük a helyi Egyesülés és a Dési Szamos közötti találkozót, amely a papírformának megfelelően a vendégek győzelmével végződött, de azért nem adták meg magukat könnyen a hazaiak. A nagyiklódiak már nem a régiek, többen elhagyták a nyáron a klubot, igaz újoncok is jöttek, élen Paul Dârjan edzőjátékossal, aki vasárnap délután is pályán volt a nyári melegben, mintegy 250 néző jelenlétében lebonyolított összecsapáson. Az első 45 percben felváltva támadtak a felek, mindkét együttesnek akadtak helyzetei, és gól nélküli félidő felé közeledett a játék, ha a 36. percben a harmadosztályban éveken keresztül szereplő Paul Bogdan nem talál be az egyébként kitűnően védő Székely Loránd nagyiklódi hálóőr kapujába. Térfélcsere után jobban rákapcsoltak a hazaiak, és az 51. percben ki is egyenlítettek. Éppen az említett edzőjátékost vágták fel a tizenhatoson belül a dési védők, és Dragoş Lunca kolozsvári játékvezető jogosan ítélt büntetőt, amelyet Vasile Pop center értékesített is (1–1). Előzőleg a Kolozsvári U FC-t is megjárt Tinuţ Budăcan bekket gáncsolás miatt kiállította a bíró, de tíz emberrel szinte jobban játszottak Mircea Bolba szatmárnémeti edző legényei, és a kapott gól után még kétszer betaláltak a hazaiak kapujába. A 65. percben Alin Toma középhátvéd jobb oldali beadásnál öt méterről fejjel küldte a labdát Székely kapujába, majd a hosszabbítás első percében Cătălin Nuţu állította be a 3–1-es végeredményt a Dési Szamos javára, amely ezzel a sikerrel felkerült a táblázat első helyére.

A désiek ugyanis kihasználták a Kolozsvári Supporter 2.0 (azaz Viktória, de a Megyei Labdarúgó Testületnél még mindig nincsenek rendben a beiktatási papírok) hazai ballépését. Marius Şuller edző tanítványai otthon (azaz Szamosfalván) 2–1 (1–0) arányban alulmaradtak a javuló formában levő Szászfenesi SK alakulatával szemben. Ezzel az összecsapással kapcsolatban megemlíthetjük, hogy a játék színvonala jóval meghaladta még a III. liga nívóját is. A meccsen jelenlevő szakemberek szerint mindkét gárda megérdemelné a harmadosztályba való feljutást (a szászfenesieknek volt alkalmuk az idei nyáron, de elpuskázták a lehetőséget). Akárhogy vesszük, a fenesiek idegenbeli győzelme a forduló nagy meglepetése volt.

A menet többi mérkőzéseinek eredményei a várakozásnak megfelelően alakultak, hacsak a Gyalui Szamos nagyarányú magyargorbói sikerét nem értékeljük túlzottnak: 8–2 (4–1) arányban nyertek a helyi Jövő ellen (a klub elnöke, Mihai Vele mesterhármast jegyzett). Biztosan diadalmaskodott a Dési CFR otthonában a Tordaszentmihályi Aranyos, 5–0 (3–0) arányban bizonyult jobbnak a vasutasokkal szemben. Értékes remit ért el a közeli Aranyosegerbegyen a helyi Viktória ellen az Aranyosgyéresi MSC, a végeredmény 1–1 (0–0) volt, a házigazdák közel egy órán át emberhátrányban játszottak.

Az Apahidai Sporting 3–1 (2–0) arányban legyőzte a Szamosújvárnémeti Sast, a vendégek azonban tartalékosan utaztak a szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázis pályájára. Az előző fordulóban, a nagyiklódiak elleni találkozón két legjobb játékosukat kiállította a játékvezető, de két sérültjük is volt, így félbeszakadt a Sas ötfordulós sikersorozata.

S egy utolsó eredmény: • Szamosújvári Olimpia–Alsódetrehemi Egyesülés 4–0 (3–0).

A táblázat első helyét a Dési Szamos foglalja el 21 ponttal, második a Kolozsvári Supporter 2.0 18 ponttal (gólaránya: 30–7). Ugyancsak 18 pontot ért el a harmadik helyezett Tordaszentmihályi Aranyos is (27–4).