IV. liga, 29. forduló: Kilenc gól és bajnokavatás Tordán

A hétvégi 29. fordulót az ünneplés jellemezte a Kolozs megyei labdarúgó negyedosztályban, mégpedig Tordán, ahol az Üveg Aranyos–Tordaszentmihályi Aranyos mérkőzés végén örömár lepte el a stadiont, mindenki – klubvezető, edzők, játékosok és közönség – a bajnokot köszöntötte.

ERKEDI CSABA

A 9–0 (5–0) arányú fölényes hazai győzelemmel végződött találkozó után elkezdődött a fieszta, kinyíltak a pezsgősüvegek és nem maradt el az ilyenkor szokásos körtánc sem. A Megyei Labdarúgó Testület képviselői átnyújtották a IV. liga nyertesének a kupát és a díszokleveleket, az Üveg Aranyos már készülhet a III. ligába jutásért kiírt selejtezőre, ahol Szilágy megye bajnokával száll szembe.

Alig néhány kilométerre, Aranyosgyéresen a Szamosújvári Atletic Olimpia is emelt fővel hagyta el a valamikor több helyi sikert megért stadiont, ahol 1–0 (1–0) arányban nyert Bondor góljával az MSC gárdájával szemben. A hazaiak a 62. perctől kezdve tíz emberrel játszottak, amikor a bíró Emil Moldovan középpályást kiállította. Gólzápor volt Gyaluban, ahol a Szamos 11–2 arányban múlta felül a tavasszal visszaesett Szamosújvárnémeti Sas-t. Érdekes, a meccs első gólját a vendégek rúgták, de a következő percekben a gyaluiak valósággal megtáltosodtak, egyedül Andrei Moldovan csatár ötször talált be a Szamosújvár melletti alakulat kapujába. Szoros küzdelem volt Déscichegyen, ahol a jobb képességű Alsódetrehemi Egyesülés nehezen, de megérdemelten bizonyult jobbnak a hazaiaknál, a végeredmény 2–1 volt a vendégek javára. Nagyobb megerőltetés nélkül nyert otthon a Szászfenesi SK, amely 3–1 arányban bizonyult jobbnak a Kolozsvári U FC 2-nél ellen.

Két csapat is játék nélkül győzött 3–0-ra. A Dési CFR a kolozsvári Mihai Georgescu Jövő visszavonulása következtében nyert, míg az Apahidai Sporting nem is utazott Erdőfelekre, mivelhogy a hazai Jövő gárdája már egy nappal korábban jelezte, nem áll  ki a meccsre.

Gyér érdeklődés kísérte Szamosújvárott a Kis-Szamos-völgye rangadóját. Az Armenopolis–Nagyiklódi Egyesülés találkozón a közönség nem kevesebb mint 11 (!) gólt láthatott, a vendégek 10–1 (3–1) arányban nyertek. Ezúttal az örményeknek sikerült tizenegy játékost pályára küldeni, egytől egyig ifiket. Ezzel is magyarázható a nagyiklódiak nagyarányú győzelme.

Az utolsó menet küszöbén a táblázatot az Üveg Aranyos vezeti 81 ponttal, második a Szászfenesi SK 68-cal, míg a harmadik helyet az Atletic Olimpia foglalja el 61-gyel.