IV. liga, 27. forduló: Szászfenes nagy lépést tett a bajnokság megnyerésére

Fél lábbal szinte a III. ligába jutásért kiírt selejtezőben van a Szászfenesi SK, amely a hétvégén megyei rangadón hazai pályán nehezen, de nyert 1–0 (0–0) arányban nagy vetélytársa, a Nagyiklódi Egyesüléssel szemben a Kolozs megyei labdarúgó IV. liga 27. játéknapján.

ERKEDI CSABA

A helyi csapatnak aránylag könnyű dolga kellett volna, hogy legyen, mivel a Szamos mentiek öt alapjátékos nélkül vonultak ki a Kolozsvár melletti pályára, és annak ellenére, hogy az Egyesülésnek nincsenek nagy esélyei a bajnoki cím elérésében, a vendégek nagy lelkesedéssel szerepeltek, és nem álltak messze a döntetlentől. Egy aránylag szoros első félidő után, szünet után Călin Buduşan szászfenesi edző tanítványai rákapcsoltak, és a 66. percben Răzvan Truşcă betalált a Székely Loránd által kitűnően védett nagyiklódi kapuba. A találat egy Crăciun által beívelt szöglet után születetett, de a helyzetet hosszú ideig vitatták a vendégek, mivelhogy a labda a levegőben elhagyta a játékteret. Az eredmény azonban 1–0 maradt, az utolsó percekben a nagyiklódiak (akiknél pályára lépett Gică Cotuţ edző is, ő volt az egyetlen cserejátékos a kispadon) Székely Loránd kapussal az élen támadtak (akit adott pillanatban az ellenfél tizenhatosán belül találtunk). Ezzel a sikerrel a fenesiek nagy lépést tettek az első hely elérésében, amit végül is megérdemelnek, hiszen hosszú ideig vezették a táblázatot.

A Kolozsvár szélénél levő együttest szorosan követi a táblázat élén a Dési Szamos, amely vasárnap délután a városi stadion gyepszőnyegén 5–1 (3–0) arányban valósággal lerohanta az ugyancsak helybeli Dési Egyesülés II. tizenegyét. Míg Szászfenesen  és Désen az első három hely forgott a kockán,  a  szamosfalvi  Erdély/Ardealul Sportbázison (a volt Viktória pályán, ahol az apahidaiak az idei tavaszon játsszák hazai találkozóikat) a negyedik hely volt a tét. A „hazai” Sporting a Tordaszentmihályi Aranyos gárdáját fogadta, és szoros játék után nehezen, de biztosan nyert 3–2 (1–1) arányban. Az összecsapás legjobb embere az apahidai Ovidiu Bondor volt, aki Szamosújvárott is szerepelt az Atletic Olimpia csapatában. S ha már szó esett az utóbbiról, hadd említsük meg, a hétvégi menetben hazai pályán valóságos rekordot döntött meg, ugyanis 9–1 (4–0) arányban győzött a Koloszvári Supporter 2.0 alakulattal szemben. A párharc legjobb játékosa a szamosújvári Ştefan Precup volt, aki három góllal járult hozzá együttese fölényes sikeréhez. Mellette még Benkő 2, Savu, Bocoş 2 és Sabo volt eredményes. A kolozsvári ificsapat még egy pontot sem szerzett a tavaszi visszavágón, és mindig nagyarányú vereséget szenvedett. Meglepetésnek számít a Dési CFR 5–0 (3–0) arányú bravúrja otthon a Alsódetrehemi Jövővel szemben. A vendégeknek ez volt sorozatban a második félrelépésük egy aránylag jó őszi szereplés után. Aranyosgyéresen a papírforma szerint alakult a hazai MSC és a gyengélkedő Gyalui Szamos közti összecsapás, amely 5–1 (0–1) eredménnyel végződött, miután az első 45 perc után még a vendégek vezettek 1–0-ra Vasile Petrişor góljával. A Szamosújvárnémeti Sas és az Alsószopori Jövő szabadnapos volt.

A táblázatot a 27. forduló után is a Szászfenesi SK vezeti 66 ponttal. Mögötte helyezkedik el a Dési Szamos 65-tel, harmadik pedig a Nagyiklódi Egyesülés 58-cal.