IV. liga, 26. forduló: A Dési Szamos egy pontra a listavezetőtől

IV. liga, 26. forduló: A Dési Szamos egy pontra a  listavezetőtől
Ahogy közeledünk a Kolozs megyei labdarúgó IV. liga hajrájához, egyre jobban kiéleződik a harc a táblázat élén. A hétvégi fordulóban a Szászfenesi SK szabadnapos volt, ezt pedig igazán kihasználta a mögötte levő Dési Szamos, amely éppen Szászfenesen 10–0 (6–0) arányban nyert az ottani pályát használó Kolozsvári Supporter 2.0 fiatal gárdájával szemben.

ERKEDI CSABA

A vendégektől Silviu  Petrean volt a legeredményesebb játékos, ő egymaga négy gólt rúgott. A többi találatok szerzői: Ferhaoui 2, Budacan, Florin Pop, Călin Cristian és Boerean voltak. Ezzel a fölényes győzelemmel a désiek nagy lépést tettek az elsőségért, habár akármelyik élenjáró alakulat okozhat még kellemetlen meglepetést. A szászfenesiek a következő fordulóban otthon fogadják a harmadik helyezett Nagyiklódi Egyesülés tizenegyét.

Az iklódiak a 26. menetben hazai pályán a Szamosújvárnémeti Sas csapatát fogadták, és 0–0-s első félidő után 3–0-ra nyertek. Az összecsapás egyik gólját éppen a kispadra visszatért George Cotuţ edzőjátékos szerezte, a másik kettőt pedig Danciu rúgta. Ezzel a sikerrel a helyi Egyesülés már most bebiztosította a harmadik helyet a táblázaton, őt már nem lehet beérni. Ahhoz képest, hogy az együttes csak a tavaly került fel a IV. ligába, szép teljesítmény a részükről, ráadásul Erdély egyik legkorszerűbb vidéki stadionjával is büszkélkedhetnek.

Négy sorozatos vereség után végre megszerezte a három pontot a Szamosújvári Atletic Olimpia. Kilin Csaba klubelnök legényei Gyaluban diadalmaskodtak, ahol 3–1 (2–0) arányban bizonyultak jobbnak a helyi Szamossal szemben. Az egyik gólt a 17 esztendős Ştefan Precup szerezte, a szamosújvári foci egyik nagy ígérete, akire már több felsőbb osztályú klub is felfigyelt. Ő eddig a közben megszűnt Armenopolis gárdájában játszott, az év elején ment át a kisváros élcsapatához.

Érdekes és izgalmas meccsnek lehettek tanúi mindazok a szurkolók, akik kihasználva a jó időt, elég szép számban látogattak ki a Tordaszentmihályi Aranyos–Dési CFR viadalra. A hazaiak kissé könnyelműen vették a meccset, és egy adott pillanatban arra ébredtek, hogy a kullogók között jegyzett vasutasok 1–0-ra vezetnek, és csak térfélcsere után fordították meg az eredményt: 3–2 az Aranyos javára.

Még érdekesebb volt az Alsódetrehemi Egyesülés–Aranyosgyéresi MSC  párharc, ahol a játékvezető nem kevesebb mint négy piros lapot adott (kettőt mindkét félnek): a vendégek 2–1 (0–1) arányban nyertek, a győztes gól csak a hosszabbításban született meg. Nagyarányú sikert ért el a Dési Egyesülés másodcsapata, a közeli déscichegyi pályán Eusebiu  Şuvagău edző tanítványai öt góllal terhelték meg a Mezőszopori Jövő kapuját, miközben ők egyet sem kaptak. A nyári zápor közepette lezajlott 90 perc legjobbja Benea volt, aki három gólt szerzett csapatának. A Szászfenesi SK mellett még az Apahidai Sporting is szabadnapos volt.

A táblázat élén így kezd szorosabbá válni a helyzet. Az első helyet továbbra is a Szászfenesi SK foglalja el 63 ponttal, de mindjárt ott van mögötte a Dési Szamos 62-vel, a harmadik helyen pedig a Nagyiklódi Egyesülés áll 58-cal.