IV. liga, 22. forduló: Gólzápor Szászfenesen

Hihetetlen, milyen eredménnyel zárult Szászfenesen a helyi SK és a valamikor a II. ligában szereplő Aranyosgyéresi MSC közti mérkőzés a Kolozs megyei labdarúgó IV. liga 22. fordulójában.

ERKEDI CSABA

Kevesen vártak hasonló befejezést: 12–0 (3–0) a hazaiak javára. Szünet után teljesen összeestek a vendégek, akik szégyen ide, szégyen oda alig várták, hogy a játékvezető lefújja a találkozót. Ilyen nagyarányú sikert csak a Szamosújvárnémeti Sas ért el a 16. fordulóban, amikor 13–1-re győzött hazai pályán a Kolozsvári Supporter 2.0 alakulata ellen. A szászfenesiektől két játékos, Dârjan és Kilin egyenként három góllal terhelte meg a vendégek kapuját, Svichi kettőt szerzett, míg Pintea, Văidean, Frătean és Timoc egyszer talált be az ellenfél hálójába. Ezzel a sikerrel a táblázat első helyezettje növelte gólarányát is, és ebből a szempontból is felülmúlja vetélytársait, a Dési Szamos, illetve a Nagyiklódi Egyesülés alakulatait.

Az utóbbi otthon játszott, és 1–1-es szünetbeli állás után 4–1 arányban legyőzte a szomszédos Szamosújvári Atletic Olimpia csapatát. A házigazdáktól Vali Dârjan (háromszor) és Vlad Porumb volt eredményes, míg a vendégek tizenegyesét Cosmin Mureşan értékesítette. Ezzel a vereséggel Kilin Csaba klubelnök együttese visszaesett a nyolcadik helyre.

A Tordaszentmihályi Aranyos sorozatban negyedik győzelmét érte el a hétvégi menetben, hazai pályán 1–0 (1–0) arányban nyert a Mezőszopori Jövő alakulatával szemben Cătălin Crişan góljával. A visszavágón eddig csak egy gólt kapott a tordai Artur Podar edző gárdája, és felkapaszkodott a táblázat negyedik helyére. Izgalmas és kiállításokban „gazdag” találkozó volt Alsódetrehemben, ahol az Egyesülés 3–1 (1–1) arányban bizonyult jobbnak „druszája”, a Dési Egyesülés II. ellen. Egy-egy labdarúgó mindkét féltől, a hazaiaktól Paul Ceclan, míg a vendégektől, Mihai Mureşan mehetett az öltözőbe piros lap miatt, a désiektől pedig Gherghel a... kórházi ágyon fejezte be az összecsapást.

A forduló további eredményei: • Gyalui Szamos–Kolozsvári Supporter 2.0 4–1 (2–1) • Szamosújvárnémeti Sas–Dési CFR 2–2 (1–1). Az Apahidai Sporting és a Dési Szamos szabadnapos volt.

A táblázat élén továbbra is a Szászfenesi SK áll 54 ponttal, második a Nagyiklódi Egyesülés 52-vel, míg a harmadik helyet a Dési Szamos foglalja el 50-nel.