IV. liga, 22. forduló: Döntetlen a megyei rangadón

A labdarúgó IV. liga Kolozs megyei bajnokságának hétvégi fordulóját, természetesen, a Tordán lebonyolított megyei rangadó uralta.

ERKEDI CSABA

Amint az az ősszel is megtörtént (akkor 1–1 volt a vége), most is döntetlennel végződött a nagy érdeklődéssel kísért Tordai Üveg Aranyos–Szászfenesi SK (2–2) találkozó. A vendégek csak a hosszabbításban egyenlítettek, a tordaiak elégedetlenségére, hiszen Aurel Podar tanítványainak sokkal több gólhelyzetük voltak. Mégis a remi az Üveg Aranyos gárdájának kedvez, hiszen négy pont előnye van a második helyezett szászfenesiekkel szemben, sőt még van egy elmaradt összecsapása az Alsódetrehemi Egyesüléssel.

A Szamosújvári Atletic Olimpia nem játszott a hétvégén (a kolozsvári Mihai Georgescu Jövő, amint az már régen várható volt, visszavonult), s 3–0-lal, játék nélkül kapta meg a pontokat. A Tordaszentmihályi Aranyos tartja a lépést a szamosújváriakkal, hazai pályán az Apahidai Sporting csapata ellenében 3–1 arányban győzött. Érdekes mérkőzésnek lehettek tanúi a szamosújvári fociszurkolók: az Armenopolis szoros küzdelemben 5–4-re kikapott (miután a hazaiak már a 12. másodpercben vezetéshez jutottak Fechete találatával!) a tavaszi visszavágón még nyeretlen Déscichegyi SK alakulatától – az örmények legújabban csak ifjúsági játékosokkal lépnek pályára. Meglepetés született Nagyiklódon is, ahol a hazai pályán általában eredményes Egyesülés vereséget szenvedett a Kolozsvári U FC másodcsapatával szemben – az eredmény 3–1 volt a vendégek javára.

A forduló további eredményei: • Aranyosgyéresi MSC–Erdőfeleki Jövő 4–1 • Gyalui Szamos–Dési CFR 3–0 • Szamosújvárnémeti Sas–Alsódetrehemi Egyesülés 1–2.

A táblázaton továbbra is a Tordai Üveg Aranyos vezet 57 ponttal, második az egyre jobban „felkapaszkodó” Szászfenes 53-mal, harmadik helyezett az Atletic Olimpia 48-cal, őt követi a Tordaszentmihályi Aranyos 46-tal.