IV. liga 20. forduló: Döntetlen a megyei rangadón

A Kolozs megyei labdarúgó IV. liga hétvégi fordulójának tétmérkőzése a Szászfenesen rendezett helyi SK és a Dési Szamos közti találkozó volt, a táblázat első és második helyezettje csapott össze a Kolozsvár melletti pályán.

ERKEDI CSABA

Amint az várható volt, szoros és izgalmas összecsapásnak voltak tanúi a szép számban megjelent nézők. A hazaiak már az 5. percben vezetéshez jutottak a dési Silviu Petrean öngóljával. A fenesiek öröme nem tartott sokáig, mivel a tizedik percben a Szamos legtapasztaltabb játékosa, a II. ligában is megfordult Ionuţ Podină a tizenhatos tájékáról óriási gólt rúgott, kiegyenlítve a helyzetet. Továbbra is a désieknek volt több gólhelyzetük, Daniel Brumă, Stephane Ferhaoui és Paul Bogdan kitűnő alkalmakat hagytak ki az előny visszaszerzéséhez. A második játékrészben a hazaiak egy kapufát rúgtak Svichi révén, de az eredmény nem változott: Szászfenesi SK–Dési Szamos 1–1 (1–1).

A döntetlen egyik félnek sem kedvezett, a remi a Nagyiklódi Egyesülésnek volt jobb, amely viszont hazai pályán alig bírt a Mezőszopori Jövő alakulatával. A műfüves pályán lebonyolított meccsen a vendégek jutottak előnyhöz Tămaş találata révén. Ezután a nagyiklódiak valósággal lerohanták a szoporiakat, akik a találkozó végéig állták a sarat, mindent elkövettek, hogy tartsák az eredményt. Az utolsó tíz perc azonban nagy változásokat hozott: az Egyesüléstől a 80 percben kiállították Vlad Porumbot, majd tizenegyeshez jutott, de Székely Loránd kapus nem használta ki az alkalmat az egyenlítéshez, és mellélőtte a büntetőt. Igen ám, de az utolsó pillanatban Vali Dârjan és Coroian is betalált az ellenfél kapujába, így a Nagyiklódi Egyesülés 2–1 (0–1) arányban győzött, ami azt jelenti, az Egyesülés elhelyezkedett a tabella első helyére.

Látványos párharc volt a szamosfalvi Erdély/Ardealul pályán az Apahidai Sporting–Aranyosgyéresi MSC meccsen. A „hazaiak” 2–1 (2–0) arányban nyertek, de a vendégek sem játszottak rosszul, annak ellenére, hogy a Sporting kihasználatlanul hagyott egy büntetőt a 45. percben. Nem bírták a hazaiak által diktált iramot a Kolozsvári Supporter 2.0 ifi labdarúgói Tordaszentmihályon, ahol az Aranyos 3–0 (1–0) arányban nyert, az utolsó gólok a 89. és 90. percben születtek. Kis-Szamos-völgyi derbit rendeztek a szamosújvárnémeti pályán, ahol a Sas a szomszédos Szamosújvári Atletic Olimpia együttesét fogadta. A  Kilin Csaba klubelnök vezette vendégek megérdemelten nyertek 1–0-ra, Ionuţ Bocoş találatával. A forduló utolsó megmérettetésén az Alsódetrehemi Egyesülés otthon 2–0 (0–0) arányban bizonyult jobbnak a Gyalui Szamos tizenegyével szemben, a hazaiaknak ez volt az első sikere a visszavágókon. A két dési csapat, a CFR és az Egyesülés II. szabadnapos volt.

Tehát változás történt a táblázat élén, az első helyen a Nagyiklódi Egyesülés áll 49 ponttal, mögötte helyezkedik el a Szászfenesi SK 48-cal, míg a harmadik helyet a Dési Szamos foglalja el 44-gyel.