IV. liga, 15. forduló: Rajtolt a tavaszi menet

Utolsó pillanatig kérdéses volt Kolozs megye labdarúgó IV. ligájának tavaszi nyitánya. A rajtot kitűzték ugyan március 7-re, de az esős időjárás miatt a Kolozs Megyei Labdarúgó Testület utolsó pillanatig várt a végső döntéssel.

ERKEDI CSABA

Végül is a kedvezőtlen időjárás ellenére a múlt hétvégén megrendezték a visszavágók második fordulóját (mivel decemberben már lebonyolították az első menet találkozóit), méghozzá eggyel kevesebb létszámmal:  a Dési CFR csapata ugyanis pénzügyi problémák miatt visszalépett a küzdelemből. A 15. fordulóban az Apahidai Sporting lett volna a vasutascsapat ellenfele, amely így játék nélkül, 3–0-lal kapta meg a pontokat.

Majd minden összecsapást sáros, latyakos talajon bonyolították le. Kivételt a Nagyiklódon lejátszott Dési Szamos–Szamosújvári Atletic Olimpia párharc képezett, ugyanis ott műfüves pálya van.  Mivel a révkolostori pálya (ahol a listavezető désiek hazai meccseiket rendezik) éppen gondozásra, újrafüvesítésre szorult, a Szamos a nagyiklódi stadiont veszi igénybe a tavaszi idényben. Színvonalas, kapujelenetekben igazán gazdag mérkőzésnek voltunk tanúi. Nehezen, de megérdemelten biztosította be a három pontot jelentő győzelmet Gică Barbu új együttese. Különösen a Dési Egyesülésnél is szerepelt Rareş Petrean tűnt ki játékával, ő rúgta csapata mindkét gólját: az elsőt tizenegyesből a 33. percben, a másodikat az 59. percben mintegy harmincméteres szabadrúgásból. A szamosújváriak is igyekeztek felzárkózni az élen álló alakulat játékához, de Kilin Csaba klubelnök legényeinek csak egy találatra tellett, szerzője Flaviu Mureşan volt a 71. percben: a jobb szélen leszaladta ellenfeleit, és egészen a Radu Biliga védte dési kapuig meg sem állt. A 14. percben a dési Alex Rebus fiatal középpályás összefejelt egyik ellenfelével, őt a mentőautó vitte be a kórházba. A kolozsvári Vasile Rodina középbíró jól vezette a mérkőzést, amelyet a Dési Szamos végül 2–1 (1–0) arányban megnyert.

A désiek üldözője, a Szászfenesi SK fölényes győzelmet aratott Magyargorbón, 10–1 (5–0) arányban nyertek a hazai Jövő ellen. Három játékosuk, Văidean, Frătean es Mândruşcă egyenként 2–2 gólt szerzett, rajtuk kívül Lupu, Feher, Someşan és Mihai Popa volt eredményes, a hazaiaktól Császár Attila szépített.

Szoros eredmény alakult ki Aranyosegerbegyen, ahol a Jövőnek csak döntetlenre (1–1) tellett az Alsódetrehemi Egyesüléssel szemben. A vendégek a hosszabbításban szerezték a pontot jelentő gólt, méghozzá tizenegyesből, amelyet Sebastian Costin értékesített.

Döntetlennel tért haza Aranyosgyéresről a Szamosújvárnémeti Sas is, szünetben még 2–0-ra vezettek George Cotuţ edző legényei, de térfélcsere után feljöttek a helyi MSC focistái, így a végeredmény 2–2 lett.

Elvitték viszont idegenből mindhárom pontot a Tordaszentmihályi Aranyos játékosai, Gyaluban győztek 3–2 arányban a Szamos gárdájával szemben, miután a hazaiak még a szünetben 2–0-ra vezettek. A Torda melletti alakulat teljesen megérdemelten érte el a váratlan sikert, győzelmük annál is értékesebb, mivel a meccs nagy részét tíz emberrel bonyolították le.

A forduló utolsó találkozóján: • Nagyiklódi Egyesülés–Kolozsvári Supporter 2.0/Viktória 0–2 (0–1). Ezen a találkozón is volt olyan fejsérülés, amelyhez mentő kellett: a kolozsváriaktól Darius Hâmpea egy ütközésnél elvesztette az eszméletét.

A táblázat élén továbbra is a Dési Szamos áll 40 ponttal, őt követi második helyen a Szászfenesi SK 38-cal, a harmadik helyet a Supporter 2.0 foglalja el 37-tel.