IV. liga, 14. forduló: Nincs változás az élen

Semmi különös dolog nem történt a hétvégi fordulóban a Kolozs megyei IV. ligában, mármint a táblázat élén álló csapatokat illetően. Azért figyelemreméltó események voltak a pályákon.

ERKEDI CSABA

Tordaszentmihályon találkozott a két Aranyos, azaz a helybeli és a szomszédos Tordai Üveg Aranyos. Nagy meglepetésre az első félidőben a hazaiak vezettek 2–0-ra, a listavezető tordaiak csak tércsere utén „ébredtek” fel. A felfüggesztett Artur Aurel Podar edző a lelátóról küldte be Dan Florin tartalékot, aki a második félidőben egymaga három gólt rúgott (az egyik tizenegyesből született) megfordítva az eredményt 3–2-re! A tordaszentmihályiak összeestek a második játékrészben, csak így magyarázható a hirtelen változás.

A második helyezett Szamosújvári Atletic Olimpia otthon szerepelt, és simán nyert 2–0 (2–0) arányban az Aranyosgyéresi MSC ellen. A párharc mindkét találatának szerzője a gólkirály Szabó Mihály volt az 5. és 38. percben. Ugyancsak ő még elpuskázott néhány tiszta gólhelyzetet, pedig Kilin Csaba edző együttesének jól fogott volna a gólarány növelése.

A másik szamosújvári gárda, az Armenopolis 4–0-s vereséget szenvedett a közeli Nagyiklódon a helyi Egyesüléstől, de hangsúlyozzuk: az „örmények” minden mérkőzésükön ifikkel állnak ki – a jövő szempontjából eredményes döntés, de egyelőre a keret csak ennyire képes.

A forduló további eredményei: • Alsódetrehemi Egyesülés–Déscichegyi SK 6–1 • Kolozsvári U FC II–Szászfenesi SK 0–2 • Apahidai Sporting–Erdőfeleki Jövő 7–0 (a találkozó a 37. percben félbeszakadt, a vendégek eleve 10 emberrel álltak ki, s amikor a sérülések miatt hat főre fogytak, Sergiu Jucan játékvezető lefújta a meccset) • Szamosújvárnémeti Sas–Gyalui Szamos 7-1. A Mihai Georgescu Jövő–Dési CFR mérkőzést a vendégek nyerik 3–0-ra játék nélkül, a házigazdák nem biztosították az orvosi ellátást a mérkőzésre, s a kizárás fenyegeti őket, mert ez már a második ilyen eset.

Az őszi zárás előtt egy fordulóval a dobogón: 1. Üveg Aranyos 40 pont, 2. Olimpia 34 (42–9), 3. Szászfenes 34 (38–13).