IV. liga, 14.: Csonka forduló, főszerepben a „sasokkal”

Nem vált be a Kolozs Megyei Labdarúgó Testület döntése, a hétvégére elromlott az időjárás, beállt a hideg. Emiatt a tavaszi visszavágóból előrehozott első fordulóból csak három mérkőzést játszottak le a IV. ligában, a többit elhalasztották jövőre.

ERKEDI CSABA

Az elnapolt összecsapások: Dési CFR–Nagyiklódi Egyesülés, Alsódetrehemi Egyesülés–Magyargorbói Jövő, Tordaszentmihályi Aranyos–Aranyosgyéresi MSC és Szamosújvári Atletic Olimpia–Apahidai Sporting. Az utóbbi találkozót 2020. február 21-én rendezik, ez a dátum már biztos, mivel a szamosújváriak kérésére halasztották el a meccset – a kisvárosban a hétvégén ugyanis karitatív jellegű összecsapást rendeztek egy súlyos betegségben szenvedő helybeli 21 éves játékos külföldi orvosi műtétjének megsegítése céljából.

A forduló derbijét Szamosújvárnémetiben bonyolították le, ahol a helyi Sas alakulata az éllovas Dési Szamos csapatát fogadta. A hazaiak nem felejtették el, hogy a bajnokság nyitómeccsén nem kevesebb mint hét gólt kaptak a révkolostori pályán, ahol a Szamos játssza hazai mérkőzéseit. George Cotuţ edző tanítványai nagy ambícióval léptek pályára, és mindent beleadtak, hogy visszavágjanak az ősszel elszenvedett csúfos vereségért. Szinte végig a hazaiak uralták a találkozót, a désiek várakozáson alul szerepeltek, alig volt néhány gólhelyzetük. A hazaiaknak végül az egyik lehetőséget sikerült gólra váltani, a 68. percben a 22 éves Darius Vescan révén aki mintegy húsz méterről vette be Luduşan kapuját (két héttel korábban ő lőtt eurógólt Tordaszentmihály ellen, akkor 40  méterről talált be), ezenkívül a „sasoknak” volt egy  kapufájuk is. A Szamos az utolsó negyedórát csak tíz emberrel játszotta, Budăcan középpályást két sárga lap miatt kiállította a játékvezető. Ilyen körülmények között is erőltették az egyenlítést Mircea Bolba mester legényei, de csak két szögletet értek el, így maradt az 1–0-s végeredmény.

Kihasználta a listavezető bukását a második helyezett Szászfenesi SK, amely hazai pályán elég szoros 45 perc után 7–1 (1–0) arányban jól elverte szomszédját, a Gyalui Szamos gárdáját. A második félidő elején még 1–1 volt az eredmény, de aztán valósággal megtáltosodtak a hazaiak és nagyarányú sikert értek el. A meccs legjobb játékosa kétségkívül Radu Danciu volt négy góllal, a többi találat szerzője Truşcă, Frătean és Vischi volt. A mérkőzés végén a fenesiek körében nagy volt az öröm, sikerült két pontra megközelíteni a Dési Szamos alakulatát. Ne feledjük, a két fél közötti direkt mérkőzés a tavaszi visszavágón a Kolozsvár melletti helységben esedékes, ahol eldőlhet akár a bajnoki cím sorsa is.

A csonka forduló harmadik összecsapásán: • Kolozsvári Supporter 2.0/Viktória–Aranyosegerbegyi Viktória 4–0 (3–0).

Az őszi idény zárása után a táblázat élén a Dési Szamos áll 37 ponttal. Második a Szászfenesi SK 35-tel, míg a harmadik helyet a Supporter 2.0/Viktória foglalja el 34-gyel, szoros küzdelem várható jövő tavasszal.