IV. liga 10. forduló: Dési siker a megyei rangadón

Ahogy haladunk előre a Kolozs megyei labdarúgó IV. ligában, egyre jobban kezd tisztázódni a helyzet az élen. A Dési Szamos kezd megugrani, és már úgy néz ki a dolog, hogy nehezen behozható.

ERKEDI CSABA

Már a bajnokság elején jeleztük, Mircea Bolba mester csapata ebben az idényben nagy eséllyel indul, és tíz forduló után ez beigazolódni látszik. A hétvégi fordulóban a révkolostori pályán (ahol otthon szerepel a Dési Szamos) a „hazaiak” biztosan nyertek 3–0 (2–0) arányban nagy vetélytársuk, a Kolozsvári Supporter 2.0/Viktória ellen. Derbi volt, de a játék alapján a désiek fölényesen uralták a találkozót. A Szamos már az első félidőben „elöntötte” a vendégeket, ugyanis Paul Bogdan és Sebastian Rus góljaival 2–0-ra vezettek, a harmadik találat térfélcsere után jött, Boerean révén. Ezzel a sikerrel a désiek megugrottak a táblázat élén, már nyolc pont az előnye a kolozsvári gárdával szemben. Utóbbiak egyszerűen elfáradtak, a hétvégi menetben nem mutattak sokat.

Kihasználta az alkalmat a Szászfenesi SK, amely idegenből vitt haza három pontot és nem akárhonnan, az ebben az évadban sokat javult Tordaszentmihályi Aranyos otthonából. A vendégek 2–0 (1–0) arányban nyertek, de a meccs végén Kiesz az Aranyostól ellőtt egy tizenegyest.

Végre sikerült győznie az Aranyosegerbegyi Viktóriának, amely 1–0 (0–0) arányban bizonyult jobbnak a Szamosújvári Atletic Olimpia alakulatánál. Az összecsapás egyetlen gólja az utolsó percben esett, méghozzá tizenegyesből, szerzője Sebastian Moldovan volt.

Idegenben győzött a Nagyiklódi Egyesülés, a Kis-Szamos-parti gárda tartalékosan állt ki a Magyargorbó Jövő pályáján, de még így is nyert. A végeredmény 4–1 (1–1) volt a vendégek javára, akik kezdenek „felemelkedni” a kezdeti hullámvölgyből.

Folytatják remek szereplésüket a Szamosújvárnémeti Sas labdarúgói. A „sasok” a hétvégén is valósággal megtáltosodtak és otthon nyolc góllal terhelték meg az Alsódetrehemi Egyesülés hálóját, végeredmény: Sas–Egyesülés 8–0 (2–0). A Szamosújvár melletti nagyközség képviselője szerintünk még okozhat gondot a bajnoki címre törekvő csapatoknak.

Nagyarányú sikerrel tértek haza Gyaluból az Apahidai Sporting játékosai, a vendégek 5–0 (3–0) arányban nyertek, Ovidiu Bondor ezúttal is három gólt szerzett együttesének. Jelenleg ő a IV. liga gólkirálya (az volt a tavaly is).

Tét nélküli mérkőzés volt Aranyosgyéresen, ahol a helyi MSC nehezen, de biztosan szerezte meg a győzelmet jelentő három pontot az utóbbi időben gyengélkedő Dési CFR-el szemben. A Mihai Adam Stadion eredményjelző táblája a végén 1–0-t mutatott, a gól az első félidőben esett, de a párharc utolsó perceiben a vasutasoknak volt egy kapufájuk.

Tíz forduló után a táblázat első helyét továbbra is a Dési Szamos foglalja el 30 ponttal, második a Szászfenesi SK 27-tel, a harmadik helyen a Supporter 2.0 áll 22 ponttal (gólarány: 33–10). Ugyancsak 22 pontot gyűjtött be negyedik hely birtokosa, az idei ősz kellemes meglepetése, a Szamosújvárnémeti Sas (gólarány: 30–12).