Isztambuli és stuttgarti tenisztornán történt

Gálfi Dalma kiesett a 235 ezer dollár összdíjazású isztambuli salakpályás WTA 250-es tenisztorna selejtezőjének első fordulójában, mert három szettben kikapott a világranglista 158. helyén álló francia Harmony Tantól.

Pedig a Budapesti MTK sportolója 7:6-ra megnyerte az első szettet azután, hogy 5:5-ös állásnál vihar miatt félbeszakították a találkozót. A junior Grand Slam-győztes magyar a folytatásban elveszítette a fonalat: a második szettet 6:3-ra, a harmadikat 6:1-re bukta el, így búcsúzni kényszerült a törökországi viadaltól.

Ugyancsak az első selejtezőforduló jelentette a végállomást a román Irina Fetecău számára, akit az első körben a világrangsorban 126 hellyel előtte lévő orosz Anasztaszija Gaszanova búcsúztatott két sima szettben 70 perc játék után.

Egy fordulóval többre volt képes Fetecău honfitársa, Jaqueline Cristian, aki előbb 91 perc után két játszmában verte a török Pemre Ezgent, utána viszont kifogott rajta a Kisjenőn/Kisinyovban született, spanyol színekben versenyző Cristina Bucsa. A román lány csak négy gémet tudott nyerni, 68 perc alatt vesztett.

Az első körben vesztesek 1270 dolláros csekkel és egyetlen világranglistaponttal vigasztalódhattak, Cristian viszont 1950 dollárt és 12 WTA-pontot szerzett.

Alanyi jogon a 32 fős főtáblán szerepel Sorana Cîrstea, aki az ukrán Katerina Kozlova ellen kezd és a kolozsvári Székely András edzette Ana Bogdan, akinek a japán Nao Hibino az első ellenfele.

Párosban Andreea Mitu a fehérorosz Ligyija Morozova oldalán szerepel, a negyeddöntőbe jutásért a Naomi Broady, Elixane Lechemia (brit, francia) kettős ellen lépnek pályára. Ebben az összeállításban Mituék a múlt héten megnyerték a franciaországi Oeirasban rendezett 60 ezer dollár összdíjazású salakpályás ITF-tornát.

Eredmények, Isztambul, selejtező, 1. forduló: Tan (francia, 6.)–Gálfi 6:7 (1), 6:3, 6:1; Gaszanova (orosz)–Fetecău 6:2, 6:3; Cristian–Ezgen (török) 6:4, 6:3. 2 forduló: Bucsa (spanyol)–Cristian 6:1, 6:3.

Stuttgartban az 565 530 dollár összdíjazású salakpályás tornán sikertelen volt selejtezős bemutatkozása Laura Ioana Paarnak, egy óra 48 perc alatt két szettben kikapott a német Katharina Gerlachtól. Paar párosban is érdekelt, ahol az orosz Varvara Gracseva oldalán szerepel, s a negyeddöntőbe jutásért az első favorit amerikai Desirae Krawczyk, Betthanie Mattek-Sands duóval küzd.

Egyesben alanyi jogon szerepel és második kiemelt Simona Halep, aki erőnyerő az első körben, a második fordulóban viszont biztosan cseh ellenfele lesz: a Marie Bouzkova–Marketa Vondrousova párharc győztese ellen lép pályára a legjobb nyolc közé jutásért.

Eredmény, Stuttgart, selejtező, 1. forduló: Gerlach (német)–Paar 6:3, 7:5.