III. liga: nyert a Dési Szamos a pótláson

Megnyerte a labdarúgó III. liga 9. csoportjában a 6. fordulóból elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzését a Dési Egyesülés a Vajdahunyadi SK ellen. A Kolozs megyei csapat 2–1 (1–1) arányban értékesítette a hazai pálya előnyét.

Eredetileg október 17-én kellett volna rendezni a találkozót, de a Hunyad megyeiek több játékosa koronavírusos volt, így az összecsapást elhalasztották.

A désiek uralták a játékot, a 16. percben pedig Andrei Pop 18 méterről átemelte a labdát a kapuson, és megszerezte a vezetést (1–0). Szünetre mégis 1–1-gyel mentek a felek, mert a hosszabbítás második percében Claudiu Săndulache lövése utat talált Dorin Farcaş kapujába. Fordulás után az 50. percben egy szöglet nyomán Kereki Mihály középbekk szép fejesgólja eldöntötte a találkozót. A mérkőzés utolsó részében a vendégek gárdája tíz emberrel szerepelt, mert Silviu Iftode fălticeni-i játékvezető szabálysértés miatt kispadra küldte egyik hátvédet.

A győzelemmel Dragoş Militaru együttese egy pontra közelítette meg az éllovas Kudzsiri VSK-t, de van még egy elmaradt meccse, amelyet egy hét múlva pótol majd a Marosújvári SK otthonában.

Az Egyesülés összeállítása: Dorin Farcaş – Chira, Vomir, Kereki, I. Rus – Fl. Blaj, Adi Pop, Frăsineanu, Cătinean – Cocian, Andrei Pop; cserék: Al. Papp, B. Pop, Giurgean.

Eredmények, III. liga, 9. csoport, pótlás a 6. fordulóból: • Dési Egyesülés–Vajdahunyadi SK (gól: Andrei Pop – 16. és Kereki Mihály – 50. perc, illetve Claudiu Săndulache – 45. + 2. perc). Pótlás a 7. fordulóból: • Alsógáldi Ipar–Gyulafehérvári Egyesülés 1–2 (Răzvan Frenţiu – 63. perc, illetve Alexandru Giurgiu – 80., 11 m és Mario Codrea – 90. perc).

A 9. fordulót pénteken és szombaton rendezik a csoportban, a kezdési időpont egységesen 14 óra.

A tervezett program:

Pénteken: • Tordai Üveg Aranyos FC–Nyárádtői Egyesülés. Szombaton: • Szászrégeni Lendület–Dési Egyesülés • Alsógáld–Marosújvár • Vajdahunyad–Gyulafehérvár • Kudzsir–Kolozsvári Egészség.

A táblázaton: 1. Kudzsir 19 pont/8 mérkőzés, 2. DÉSI EGYESÜLÉS 18/7, 3. Szászrégen 16/8, 4. Nyárádtő 15/6, 5. Gyulafehérvár 12/8 (15–17), 6. KV. EGÉSZSÉG 12 (12–15), 7. Vajdahunyad 8/8, 8. TORDA 7/8, 9. Alsógáld 4/8, 10. Marosújvár 3/7.

A másik Kolozs megyei érdekeltségű csoportban is kellett volna pótolni egy, a 7. fordulóból elhalasztott mérkőzést, de a Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Szatmárnémeti MSC találkozót most sem lehetett lebonyolítani, mert a szatmáriak változatlanul küzdenek a koronavírus-járvánnyal. A meccset zöld asztalnál döntik el, valószínűleg a váradiak javára.

A szombati 9. forduló tervezett programja (kezdési időpont egységesen 14 óra): • Dési Szamos–Váradszentmártoni CSC (Révkolostoron játsszák) • Esthajnalcsillag–Nagyváradi AC • Zilahi MSC–Nagysomkúti Haladás • Nagybányai Minaur–Szatmárnémeti • Besztercei 1. FC Glória–Szilágysomlyói Sport.

A sorrend: 1. Zilah 17 pont/7 mérkőzés (19–8), 2. Minaur 17/8 (21–11), 3. Szilágysomlyó 12/8, …, 7. DÉSI SZAMOS 9/8.