III. liga: elszalasztott dési esély

A román labdarúgó harmadosztály 9. és 10. csoportjában szerdán elhalasztott mérkőzéseket pótoltak, a Dési Egyesülés első vereségét szenvedte el az idényben, s elszalasztotta az esélyt, hogy befogja pontszámban az éllovast.

A Gyulafehérvári Egyesülés elleni idegenbeli találkozót a 3. fordulóból halasztották el, a Fehér megyei együttes koronavírusos esetei miatt.

Az összecsapást góllal kezdte a Kolozs megyei gárda Nicolae Giurgean a 16. percben volt eredményes, Angelo Cocian beadását értékesítette (0–1). Két percre ismét betalált a dési csapat, csak éppen a saját kapujába: Răzvan Fetiţa beadásához Kereki Mihály pechesen ért hozzá (1–1). Térfélcsere után az 52. percben emberhátrányba került a vendégcsapat, Tudor Vomir kapott piros lapot, utána pedig két gólt is kapott a Kolozs megyei gárda, előbb kezezés miatt megítélt büntetőt értékesített Ciprian Selagea (67. perc: 2–1), majd a hajrában Marian Codrea a 88. percben beállította a 3–1-esa végeredményt.

Dragoş Militaru együttese: Tudose – I. Rus, Kereki, Vomir, Al. Papp – Frăsineanu, Cocian, Chira (70. perc B. Pop), Al. Blaj – Fl. Blaj, Giurgean (58. perc A. Pop); fel nem használt cserék: Toderean – Peter, Ad. Câmpan, Lăcan, Mate, Meszaros, Sabo.

Végeredmény: • Gyulafehérvári Egyesülés–Dési Egyesülés 3–1 (gól: Kereki Mihály – 18., öngól, Ciprian Selagea – 67., 11 m és Marian Codrea – 88. perc, illetve Nicolae Giurgean – 16. perc; kiállítva: Tudor Vomir – 52. perc, Dési Egyesülés). A 9. csoport állása öt forduló után: 1. Kudzsiri CSO 15 pont/5 mérkőzés, 2. DÉSI EGYESÜLÉS 12/5, 3. Nyárádtői Egyesülés 9/5, 4. Szászrégeni Elndület 7/5, 5. TORDAI ÜVEG ARANYOS FC 6/4 (7–6), 6. Vajdahunyadi SK 6/4 (5–5), 7. Gyulafehérvár 6/5 (10–11), 8. KOLOZSVÁRI EGÉSZSÉG 6/5 (5–9), 9. Marosújvári SK 3/5, 10. Alsógáldi Ipar 1/5.

Eredmény, 10. csoport, pótlás a 3 fordulóból: • Szatmárnémeti MSC–Váradszentmártoni CSC 0–1 (gól: Ionuț Ban – 60. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a kolozsvári Doru Claudiu Lucaciu volt; a hazaiak kapusa két 11-est kivédett a 46 percben: előbb Schwarzckopf István lövését, majd – mivel a játékvezetők szerint nem állt a gólvonalon – az ismétlésnél Gabi Cădar kísérletét is hárította).

A 10. csoport állása öt forduló után: 1. Nagybányai Minaur 12 pont/4 mérkőzés, 2. Zilahi MSC 10/4, 3. Besztercei 1. FC Glória 8/5 (10–9), 4. Váradszentmárton 8/5 (6–1), 5. Szilágysomlyói Sport 8/5 (9–10), 6. Szatmárnémeti 6/4, 7. Nagysomkúti Haladás 5/5, 8. DÉSI SZAMOS 3/5, 9. Nagyváradi AC 2/4, 10. Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 1/5.