III. liga, 9. forduló: Igazságos döntetlen Désen

Őrzi több mint egy hónapja tartó veretlenségét a Dési Egyesülés a labdarúgó harmadosztályban. Habár a hétvégi játéknapon nem sikerült győzniük Gică Barbu edző tanítványainak, nem keltettek rossz benyomást, és az utóbbi évek legszebb gólját láthattuk a sétatéri stadionban, ahova mintegy 200 néző látogatott ki.

(erkedi, póka)

A remek találat az Egyesülés egyik legtapasztaltabb játékosa, Florin Blaj nevéhez fűződik, aki a 31. percben 35 méteres lövéssel lepte meg Leonard-Nicolae Vlasa vendégkapust (1–0). Senki sem várta a távoli bombát, a hálóőr is csak szemlélte, amint a labda túljutott a vonalon. Addig csak tapogatózott a két csapat, csupán a Maros megyeieknek volt egy jobb gólhelyzete a 22. percben, amikor Bogdan Stavilă alig öt méterről küldte a labdát a Vlad  Ignat védte kapu mellé. Szünetig a désiek is növelhették volna előnyüket, de Sebastian Duma két alkalommal is mellé fejelt.

Térfélcsere után a vendégek többet támadtak, egyre-többször közelítették meg a désiek kapuját, és fáradozásuk meghozta gyümölcsét: az 58. percben egy kavarodás nyomán Adrian Murar jobbszélső alig néhány méterről csavarta be a labdát a tehetetlen Ignat mellett (1–1).  Ezután sem hagyták alább a Lendület labdarúgói, a 74. és 81. percben csak hajszálon múlott, hogy nem jutottak vezetéshez, de mindkét alkalommal a hazaiak megúszták. A 82. percben a csereként  beállt Bogdan Pop 25 méteres szabadrúgása veszélyt jelentett, de a désiek elpuskázták a jó alkalmat a három pont megszerzéséhez. A játék alapján igazságos a döntetlen, de a második félidőben mindkét együttes közel állt a sikerhez. A mérkőzést Kovács Szabolcs (aki nem más, mint Kovács István FIFA-bíró öccse) nagykárolyi sípmester vezette, míg partjelzők a szatmárnémeti Kopriva fivérek, Zsolt és Tamás voltak.

Az Egyesülés összeállítása: Vlad Ignat – Călin Cristian, Paul Monea, Răzvan Dulap, Florin Pop – Marius Cătinean,  Dorin Preda,  Florin Blaj, Darius Hetea – Sebastian Duma, Andrei Moldovan; cserék: Răzvan Trif és Bogdan Pop.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Szászrégeni Lendület 1–1 (Florin Blaj – 31. perc, illetve Adrian Murar – 58. perc).

A fellegvári CMC-pályán a vasutasok másodcsapata, a Kolozsvári CFR II. veszélyesebb volt az első félidőben, s Adrian Pop révén a vezetést is megszerezte a 34. percben a Szászhermányi AFC ellen. Fordulás után viszont a Brassó megyeiek nyomása góllá értett a 74. percben, Ovidiu Covaciu szabadrúgásból egyenlített. De csak öt percet örülhettek a vendégek, Claudiu Petrila ellentámadása gólpasszal végződött George Ganea számára.

Alin Minteuan csapata: Adrian Rus – Milandru, Potra, Kereki, Pârv – Ad. Pop, Claudiu Petruş Giurgean, Itu, Mailat – Ganea; cserék: Petrila, Al. Petruş és Şter.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Szászhermányi AFC 2–1 (Adrian Pop – 34. és George Ganea – 79. perc, illetve Ovidiu Covaciu – 74. perc).

Az utolsó pillanatban mind a három pontot elhozta Besztercéről az újonc Tordai Üveg Aranyos. A házigazda ACS Unu Fotbal Glória már az ötödik percben vezetést szerzett, Sebastian Rus volt a gólszerző (1–0). Öt percre rá egyenlíthettek volna a Kolozs megyeiek, de Valentin Marcu egy percen belül két 11-est kihagyott: előbb mellélőtt, majd amikor a játékvezető megismételtette a büntetőt (mivel egy besztercei játékos közben belépett a 16-oson belülre), újabb próbálkozását hárította a kapus. Constantin Olariu együttese Valentin Lemnaru révén a második félidő derekán egyenlített (66. perc: 1–1), majd a csereként beállt Răzvan Ititesc a hosszabbítás negyedik percében szerezte meg a győztes találatot.

Végeredmény: • Besztercei ACS Unu Fotbal Glória–Tordai Üveg Aranyos 1–2 (Sebastian Rus – 5. perc, illetve Valentin Lemnaru – 66. és Răzvan Ititesc – 94. perc).

Az Üveg Aranyos összeállítása: R. Pop – Marcu, Ionescu, Cocoară, Chiş – Salcău, Savu, Paleoca, Fl. Dan – Lemnaru, David; cserék: Varodi, Ititesc és Bria.

Nagybányán a Minaur a gólokat, a Kolozsvári Egészség főleg kapufákat (Adrian Lupu és kétszer Ceaca) lőtte, így a házigazdák nyertek. Mihai Roşca büntetőből volt eredményes (16. perc), Cătălin Tutuţa növelte az előnyt (41. perc), Lupu hosszabbításban elért találata már csak a szépítéshez volt elég.

Végeredmény: • Nagybányai Minaur–Kolozsvári Egészség 2–1 (Mihai Roşca – 16., 11 m és Cătălin Tutuţa – 41. perc, illetve Adrian Lupu (92. perc).

Kis Csaba és Dan Matei kezdőtizenegye: Lăzăreanu – Creţ, Rada, Matei, Bucur – Lupu, Paşca, Cr. Paul, Alex Rus – Ceaca, Roman.

Az ötödik csoport többi eredménye: • Marosvásárhelyi MSE–FK Csíkszereda 0–0 • Székelyudvarhelyi FC–Barcarozsnyó Olimpic Cetate 0–1 (Nicolae Mariean – 87. perc) • Radnóti SK–Tasnádi Egyesülés 6–2 (Fekete István 2 – 10. és 38., Szilágyi Arnold – 12., Adrian Pop – 52., Marius Pastor – 67., valamint Ionuţ Cheţan – 94. perc, Vincze Dávid – 33. és Angelo Cocian – 77. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Medgyesi Gázmetán II. 3–0 (Daniel Mih – 15., Sergiu Ciocan – 26. és Viorel Chinde – 35. perc). A táblázaton:

1.      Lénárdf.      9       7       0       2       27–10         21

2.      Minaur       9       6       3       0       15–3 21

3.      Szereda       9       6       1       2       22–7 19

4.      CFR II.       9       5       3       1       23–12         18

5.      Kv. Eg.       9       5       1       3       18–12         16

6.      Rozsnyó     9       5       1       3       7–7   16

7.      Tasnád       9       3       4       2       17–15         13

8.      Régen         9       3       4       2       9–8   13