III. liga, 8. forduló: Dés a helyzetekkel maradt

A napsütéses őszi időben rendezett mérkőzésre aránylag kevés néző volt kíváncsi Désen a sétatéri stadionban, sokan inkább a mezőgazdasági munkákat vállalták, kiszállva a környékbeli falvakba. Nem is volt mit megbánni a távollevőknek, a hazaiak sorozatban második mérkőzésüket veszítették el, miután az előző fordulóban Gyulafehérvárott is alulmaradtak a helyi Egyesüléssel szemben. A mostani végeredmény Egyesülés–Gázmetán II. 1–2 (0–1) lett.

Amint az ilyenkor történni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, Désen pedig be is vált e mondás. Első perctől kezdve többet támadtak Mészáros Alpár tanítványai, akiknek már az első tíz percben két alkalmuk is adódott gólszerzésre, de Kovács és Alex Papp elpuskázta azokat. Utána az alig 17 esztendős Cătălin Itu könnyelműsködött el egy kitűnő helyzetet, majd a 21. percben Stephane Ferhaoui egyes-egyedül a vendégkapussal szemben mellé lőtt. Amikor már mindenki várta a szünetet, a Küküllő-parti együttes legveszélyesebb játékosa, az albán Fabian Lokaj (aki az I. ligában is megfordult) Székely Loránd dési hálóőr mellett juttatta kapuvonalon túlra a labdát, megszerezve a vendégek vezetését. Ugyancsak ő lőtte a Gázmetán második gólját is, a 67. percben (0–2). A medgyesieknek még volt egy kapufájuk is a 90. percben. A zilahi Gabriel Bârjac játékvezető által jogosan négy perccel meghosszabbított összecsapás utolsó pillanatában (éppen akkor akarta lefújni a meccset), a volt válogatott Paul Papp öccse, Alex Papp betalált Cristea kapujába, beállítva a végeredményt, ami azonban, nem tükrözi reálisan a pályán történteket.

A szombat délutáni bajnoki találkozón a désiek a következő felállításban léptek pályára: Székely Loránd – Podină, Kovács Szabolcs, Ndi, Plăian – Nalaţi, Cătălin Itu, Chiorean, Ferhaoui – Boje, Al. Papp.

A fordulóban a kolozsvári csapatok brillíroztak, mind a három együttes győztesen hagyta el a pályát.

A legkönnyebb feladata az U FC-nek volt, amely mintegy 2000 néző jelenlétében a sereghajtó Szeben megyei FC Feleket fogadta a Kolozsvár Arénában. A találkozó az egyetemisták 4–0 (1–0) arányú sikerével végződött. Gondok csak az első félidő hajrájáig voltak, aztán beindult a gólgyártás: Octavian Ursu 2 (39. és 52. perc), Mihai Onicaş (59. perc), valamint Gabriel Giurgiu (69. perc, 11 m) volt eredményes. Ursu első gólja látványos ollózással született Dorin Goga szabadrúgás-beadása után.

Adrian Falub vezetőedző a következő csapatnak szavazott bizalmat: Albuţ – Takacs (73. perc Chiş), Abrudan, Onicaş, Irimie – Giurgiu, Micaş (69. perc Haţiegan) – Hordouan, Greu (44. perc Lemnaru), Ursu – Goga.

Két kisiklás után a Kolozsvári CFR 1907 másodcsapata újra nyerni tudott, 1–0 (0–0) arányban diadalmaskodott Máramaros megye képviselője, a Lénárdfalvi ACSF ellen a fellegvári CMC-pályán. A gólt Adrian Şter szerezte, az 56. percben egykori csapata ellen volt eredményes.

A Gheorghe Barbu edzette CFR 1907 II. összeállítása: Adrian Rus – Băican, Konare, Kereki, Chiriţă – Alexandru Petruş, Adrian Pop – Giurgean, Şter, Hamed – Figueira; cserék: Roş, Petrilă, Cl. Petruş, Pârv.

Idegenből hozta el mind a három pontot a Kolozsvári Egészség, amely 2–0 (0–0) arányban bizonyult jobbnak a Vidombáki Jövőnél. A Brassó megyei találkozó góljain Emanuel Negru (71. perc) és Andrei Ceaca (90. perc) osztozott.

Kiss Csaba és Dan Matei a következő 11-et küldte pályára: Lăzăreanu – Ţârlea, Misăraş, Negru, Nistor – Bria, Lupu, Yuh, Vitan – Ceaca, Lazăr; cserék: Ciupe, H. Rus, Cr. Paul.

Az ötödik csoport többi eredménye: • Magyarigeni Teljesítmény–Szászrégeni lendület 3–0 (Adrian Potopea – 17., Cătălin Tineiu – 45 + 1. és Cristian Seiwerth – 79. perc) • Alsógáldi Ipar–Kudzsiri Kohász 1–1 (Silviu Mureşan – 7. perc, illetve Mădălin Popa – 10. perc) • Tasnádi Egyesülés–Radnóti SK 3–1 (Gabriel Cădar – 49., 11 m, Székely Krisztián – 53. és Andrei Mureşan – 86. perc, illetve Marius Pastor – 62. perc, 11 m). A Gyulafehérvári Egyesülés szabadnapos volt. Az állás:

1.      Magyarigen          7       5       1       1       17–8 16

2.      Kudzsir      8       5       1       2       13–9 16

3.      Tasnád       7       5       0       2       13–8 15

4.      Kv. U FC   7       4       2       1       19–5 14

5.      Alsógáld     8       4       2       2       15–11         14

6.      Lénárdf.      8       4       1       3       12–9 13

7.      Gyulafeh.   7       4       1       2       7–6   13

8.      CFR II.       8       3       3       2       12–8 12