III. liga, 7. forduló: Kolozs megyei rangadó és Dési Szamos-siker

A román labdarúgó harmadosztály Kolozs megyei érdekeltségű 9. és 10. csoportjában a hétvégén rendezték a 7. forduló mérkőzéseit. A Torda–Egészség Kolozs megyei rangadót a Zöld Vírusok nyerték, a Dési Szamos pedig már a második sikerénél tart Mészáros Alpár „varázspálcája” alatt.

(erkedi, póka)Tordán gyors gólváltással kezdtek: a 6. percben Alexandru Şumlea talált be a vendégektől (0–1), de a Kolozsvári Egészség még 10 percet sem örülhetett a vezetésnek, mert a 14. percben a veterán Valentin Lemnaru fejesgóllal egyenlített (1–1). A két együttes ezek után nem alakított ki nagy gólhelyzeteket, viszont az 58. percben egy ellentámadásnál a Zöld Vírusok veteránja, a Kolozsvári CFR 1907 egykori játékosa, Cosmin Tilincă volt eredményes (1–2). A hajrában Lemnaru egyenlíthetett volna, de kihagyta a ziccert.

A Kolozsvári Egészség sorozatban harmadik meccsét nyerte meg, a tordaiak viszont immár sorozatban a harmadik vereségnél tartanak. Mindkét csapatra hétközi pótlás vár: az Üveg Aranyos kedden 15 órakor az 5. fordulóból elhalasztott találkozón a Vajdahunyadi SK-t fogadja, míg az Egészség szerdán 15 órakor a 6. forduló keretéhez tartozó összecsapáson az Alsógáldi Ipart fogadja – utóbbi találkozónak Nemeszsuk a helyszíne.

A két együttes összeállítása:

ÜVEG ARANYOS: Onciu – Manu, Ionescu, Cimpoeşu, Chiş – Salcău, Ciurcui, Savu, Paleoca – Dan, Florin, Lemnaru; cserék: Svichi, Ititesc és Marcu; vezetőedző: Constantin Olariu.

EGÉSZSÉG: Lăzăreanu – Creţ, Szölöşi, Dan Matei, Şumlea – Oltean, Claudiu Petruş, Ciupe, Dioşan – Ceaca, Tilincă; cserék: Al. Petruş, Câmpean, Lujerdean; edzők: Kis Csaba és Dan Matei.Végeredmény: • Tordai Üveg Aranyos FC–Kolozsvári Egészség 1–2 (gól: Valentin Lemnaru – 14. perc, illetve Alexandru Şumlea – 6. és Cosmin Tilincă – 58. perc).

A Dési Egyesülésnél 20 (!) koronavírusos esetet jegyeztek, 18 játékos és a szakmai stáb két tagja fertőződött meg, így a Marosújvári SK elleni találkozó elmaradt.

A 9. csoport többi eredménye: • Szászrégeni Lendület–Nyárádtői Egyesülés 5–0 (gól: Florin Truţă 2 – 57. és 93. perc, az első 11 m, Vlad Bujor – 75., Ovidiu Covaciu – 86. és Sergiu Luca – 91. perc) • Vajdahunyadi SK–Kudzsiri CSO 3–3 (Alexandru Vasinc – 66., Flavius Iacob – 70. és Florin Raţ – 97. perc, illetve Paul Păcurar – 11., Tudor Şaucă – 49. és Vitinha – 89. perc, 11 m). Az Alsógáldi Ipar–Gyulafehérvári Egyesülés találkozót november 4-re, a Marosújvári SK–Dési Egyesülés összecsapást november 10-re halasztották. A táblázaton: 1. Kudzsir 19 pont/7 mérkőzés, 2. Szászrégen 13/7, 3. DÉSI EGYESÜLÉS 12/5 (12–5), 4. Nyárádtő 12/7 (10–14), 5. KV. EGÉSZSÉG 9/6, 6. Vajdahunyad 7/5, 7. TORDA 6/6 (9–10), 8. Gyulafehérvár 6/6 (11–15), 9. Marosújvár 3/6, 10. Alsógáld 1/5.

Mészáros Alpár két hete vette át a Dési Szamos irányítását, s együttese sorozatban a második sikernél tart, 2–0 (0–0) arányban jobbnak bizonyult a Nagysomkúti Haladásnál. A szatmárnémeti bravúr után eredetileg Nagyiklódon akarták rendezni a mérkőzést, de végül meggondolták magukat, mivel a révkolostori pálya is jó állapotban maradt, miután az utóbbi időben elkerülte a csapadék. Októberben még a révkolostori pálya lesz a Dési Szamos otthona.

A désiek az első félidőben többször próbára tették Lovas Sándor kapust, de Ionuţ Valea, Sergiu Costin és Sebastian Butta helyzete kimaradt. Térfélcsere után viszont Mihai Maxin egyéni akció végén betalált az 58. percben (1–0). Később egyenlíthettek volna a vendégek, de Bogdan Buşcă lövését Székely Loránd hárította. A találkozó 80. percében a jászvásári/iaşi-i Valentin Burlea játékevezető Révész Mihálynak direkt sárga lapot adott, utóbbi utolsó védőként szabálytalankodott egy támadásnál. A megítélt 18 méteres szabadrúgást a csereként beállt Ionuţ Dobrea a kapuba vágta (2–0).

A Dési Szamos összeállítása: Székely Loránt – Ionuţ Valea, Sergiu Costin, Alin Toma, Dan Plăian – Sebastian Butta, Ioan Dima, Mihai Maxin, Sebastian Rus – Paul Colţa, Cristian Buga; cserepad: Raul Negrea, Ionuţ Dobrea, Florin Brumă, Bogdan Miholca, Radu Trif, Cătălin Nuţu, Darius Fărăgău, Daniel Popa, Raul Şandor, Roman Cifor, Ibrahim Hanne.

Végeredmény: • Dési Szamos–Nagysomkúti Haladás 2–0 (gól: Mihai Maxin – 58. és Ionuţ Dobrea – 80. perc).A 10. csoport további eredményei: • Nagyváradi AC–Váradszentmártoni CSC 1–0 (gól: Raul Ardelean – 82. perc) • Zilahi MSC–Szilágysomlyói Sport 4–2 (Raul Stanciu – 17., Sebastian Culda 2 – 30. és 38., továbbá Sebastian Duma – 75. perc), illetve Adelin Neaga – 24. és Marius Leitan – 27. perc) • Nagybányai Minaur–Besztercei 1. FC Glória 2–1 (Răzvan Lupu – 38. és Mircea Donca – 47. perc, illetve  Marius Curtuiuş – 53. perc). A Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Szatmárnémeti MSC mérkőzést november 4-re halasztották. A tabellán: 1. Zilah 16 pont/6 mérkőzés, 2. Minaur 15/5, 3. Szilágysomlyó 11/7, 4. DÉSI SZAMOS 9/7, 5. Váradszentmárton 8/6 (7–7), 6. NAC 8/6 (10–11), 7. Beszterce 8/7 (11–15), 8. Szatmárnémeti 6/5, 9. Nagysomkút 5/7, 10. Esthajnalcsillag 1/6.