III. liga, 7. forduló: Dés megszerezte első győzelmét

Úgy látszik, Gică Barbu visszatérése a dési labdarúgócsapat kispadjára jó döntésnek bizonyult. A szászhermányi pontszerzés után, amint már röviden megírtuk, a hétvégi fordulóban a Szamos-partiaknak megtört a jég, méghozzá Szatmár megyei druszájukkal, a Tasnádi Egyesüléssel szemben: 3–2 volt a végeredmény.

Ahogy szokás mondani, a sírból hozták vissza a találkozót a hazaiak, hiszen a szünetben még a tasnádiak vezettek 2–0-ra. A 30. percben büntetőt ítélt a vendégek javára Răzvan Necrici oláhkékesi (Máramaros megye) játékvezető, amelyet Raul Stanciu értékesített, majd a hazaiak kiváló csatára és gólkirálya, Andrei Moldovan kapufát lőtt. De egyenlítés helyett, a 38. percben egy ellentámadás során Vincze Dávid 2–0-ra növelte a vendégek előnyét.

Térfélcsere után feljöttek a désiek, egyre többet támadtak és veszélyeztettek. A jó játék és a lelkesedés meghozta gyümölcsét, Daniel Hetea valósággal megtáltosodott, egymaga három gólt szerzett együttesének. A dési labdarúgó a 62., a 80. és a 90. percben volt eredményes, gyakorlatilag egyes-egyedül megnyerve az összecsapást. A vendégek 1–2-es állásnál 10 emberrel maradtak, Varga a kiállítás sorsára jutott. Gică Barbu régi-új mester munkájának megvan az eredménye, az Egyesülés egészen más taktikát játszik amióta visszatért Désre, és a játékosok közötti kapcsolat is sokat javult. Ezzel a sikerrel a gárda egyelőre kikerült a kiesési zónából. A szurkolók is kezdenek visszatérni a lelátókra, a hétvégi meccsen már többen voltak a sétatéri stadion környékén.

A dési alakulat a következő felállításban vonult ki a pályára: Ignat – N. Rus, Manea, Dulap, Fl. Pop – Fl. Blaj, Călin, Graur, Cătineanu – Moldovan, Hetea; csereként szóhoz jutott B. Pop, Trif, Prodan és Al. Papp.

Kolozs megye egyetlen idegenben szereplő csapata, a Kolozsvári Egészség elhozta mind a három pontot a Marosvásárhelyi MSE otthonából, a fordulatos meccset a veterán Ionuţ Rada fejesgólja döntötte el a hosszabbítás második percében. Addig a hazaiaktól Papp Norbert (13. perc) és Rareş Ruja (80. perc) volt eredményes, míg a Zöld Vírusok mindkét találatát Andrei Ceaca jegyezte (25. és 47. perc).

A 3–2-es sikerrel végződött összecsapásos Kiss Csaba és Dan Matei a következőket szerepeltette: Lăzăreanu – Creţ, Rada, Dan Matei, Bucur – Al. Rus, Chelariu, Cr. Paul, Lupu – Gaşpar, Ceaca; cserék: Chivu, S. Lupu, Roman és Tilincă.

Tordán az újonc Üveg Aranyos a feljutásért küzdő FK Csíkszeredát fogadta, s a papírforma nem borult fel: a vendégek Magyari Szilárd duplájával (21. és 85. perc) 2–0-ra nyertek.

Costică Olariu kezdőtizenegye: R. Pop – Marcu, Cocoară, Onicaş, Chiş – Fl. Dan, Savu, Paleoca, Bria – David, Lemnaru; cserék: Ionescu, Varodi és Selegean.

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison gólfesztivált rendeztek a felek, a Kolozsvári CFR II. 7–3-ra kiütötte a feljutásról álmodozó Lénádfalvi ACSF gárdáját. Claudiu Petrila négy gólig jutott (2., 52., 64. és 75. perc), a többi találaton Valentin Costache 2 (40. és 77. perc), valamint Paul Podra (87. perc), illetve Alin Bota kapus (38. perc, 11 m), Láng Lóránd (75. perc) és Alexandru Mărieş (92. perc).

Alin Minteuan a következőknek szavazott bizalmat: Adi Rus – Ispas, Potra, Kereki, Pârvu – Itu, C. Petruş – Petrila, Pop, Costache – George Ganea; cserék: Milandru, Şter, Cazan és Giurgean.

Az ötödik csoport további eredményei: • Besztercei ACS Unu Fotbal Club Glória–Szászrégeni Lendület 1–1 (Adrian Nalaţi – 15. perc, illetve Adrian Murar – 20. perc, 11 m) • Székelyudvarhelyi FC–Szászhermányi AFC 0–1 (Diego Alupoaie – 6. perc) • Radnóti SK–Medgyesi Gázmetán II. 1–3 (Marius Pastor – 34. perc, 11 m, illetve Alexandru Buziuc – 29., Mihai Mateş – 74. és Paul Costea – 91. perc) • Nagybányai Minaur–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–0. A táblázaton:

1.       Szereda       7        6        0        1        22–4  18

2.       Lénárdf.      7        5        0        2        21–10         15

3.       Minaur        7        4        3        0        11–2  15

4.       Kv. Eg.       7        4        1        2        14–9  13

5.       Rozsnyó     7        4        1        2        6–6    13

6.       CFR II.       7        3        3        1        19–10         12

7.       Régen          7        3        3        1        8–5    12

8.       Tasnád        7        2        4        1        13–9  10