III. liga, 5. forduló: Kolozs megyeiek jó napja

Dés jobban játszik idegenben, mint otthon, ezt tükrözi a Szeben megyei együttes otthonában elért döntetlen – Feleki FC–Dési Egyesülés 1–1 (0–0). A pályára lépő kolozsvári együttesek közül a vasutasok másodcsapata tovább őrzi veretlenségét, az U FC-nél pedig hatásos volt az edzőváltás.

(erkedi, póka)

Egy egészen más Egyesülést láttunk a hétvégén Szeben megyei Felek/Avrig helység pályáján, mint az azelőtti fordulóban otthon lebonyolított Kolozsvári Egészség elleni találkozón. Végre felébredtek Mészáros Alpár tanítványai, és valahogy feledtetni kívánták a Zöld Vírusok elleni várakozáson aluli játékot. A csapat szereplésével maga az edző is meg volt elégedve, aki a meccs után elmondta, ezúttal jobb véleménye van a labdarúgók teljesítményéről, látszott, hogy lelkesedésből és hozzáállásból is jelesre vizsgáztak, s akár három ponttal is hazatérhettek volna a III. liga újoncának otthonából. Az első 45 percben elég gyenge játék folyt a pályán, mintha mindkét fél kiegyezett volna a döntetlennel, de ez csak látszólag történt, hiszen mindkét együttes pontéhes az elég gyenge idénykezdés után. A második félidőben rákapcsolt Dés és a 60. percben tizenegyeshez jutott. Florin Blaj csatárt felvágták a hazai védők és a temesvári Aurel Vărzan játékvezető által jogosan megadott tizenegyest ugyancsak ő értékesítette. Ezután többet támadtak a felekiek és a 75. percben sikerült egyenlíteniük Silviu Rogozan találatával, de többre nem voltak képesek, Székely Loránd dési kapus kitűnően védett. Közben az Egyesülésnek volt egy kapufája is, tehát lett volna alkalom elvinni mind a három pontot a Szeben megyei településről. De az egy pontocska is jól jött idegenben.

A désiek összeállítása: Székely – Itu,  Kovács Szabolcs, Udi, Plăian – Paul B., Nalaţi, Blaj Al., Graur – Blaj Fl., Boje.

Az egy nappal korábban beiktatott, Marius Popescut váltó Adrian Falub kiütéses sikert ért el a Magyarigeni Teljesítmény ellen: 3–0 (1–0) volt a végeredmény a Kolozsvár Arénában. A marosvásárhelyi Claudiu Ştef játékvezető a 18. percben Mihai Marian Onicaş és Claudiu Oara küzdelménél 11-est ítélt, azonban Răzvan Fetiţa jobb sarokra tartó lövését hárította Călin Albuţ kapus. Mindkét együttes hagyott ki gólhelyzeteket (Ursu kapufát lőtt, később Goga szabadrúgását csak kiütni tudta a kapus, Giurgiu pedig nem tudta közelről hálóba kotorni a labdát; a másik oldalon Hidişan, illetve a már említett Fetiţa és Oara jeleskedett). A félidő hajrájában megszületett a vezető gól: Iuliu Haţiegan és Rareş Daniel Takacs ellentámadásából utóbbi kilőtte a felsősarkot (1–0 a 45. percben).

Micaş (56. perc) és Goga (58.), illetve Hidişan (59.) folytatta a kihagyott helyzetek sorát fordulás után, majd Hațiegan lövése a hosszúsarokban kötött ki (62. perc: 2–0). A végeredményt a csereként beállt George Mihai Florescu állította be a 82. percben (3–0), ám a meccs negatív hőse is ő lett, miután a Haţiegan belemenését követő verekedésben piros lapot kapott, csakúgy, mint a vendégektől Rareş Sporea hálóőr.

Falub a következőket szerepeltette: Albuţ – Takacs (84. perc Chiş), Cordoş, Onicaș, Manu – Giurgiu, Micaş (74. perc Hordouan) – Ursu (61. perc Florescu), Goga (89. perc Greu), Moldoveanu – Haţiegan.

Míg a Kolozsvári Egészség szabadnapos volt, a megye negyedik csapata a Kolozsvári CFR 1907 II. Radnóton vendégszerepelt, s az ötödik játéknap után is megőrizte veretlenségét. A végeredmény 2–2 (1–1) lett, de a harmadik siker is elérhető közelségben volt, mivel a vasutasok másodcsapata két ízben is vezetett Kereki Mihály (10. perc) és Adrian Pop (50. perc, 11 m) találataival. A Maros megyei gárdának azonban mindkétszer volt válasza, Andrei Balea (39. perc) és Mircea Ungur (82. perc, 11 m) volt eredményes.

Az ötödik csoport többi eredménye: • Gyulafehérvári Egyesülés–Alsógáldi Ipar 1–0 (gól: Daniel Lăsconi – 74. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Szászrégeni Lendület 0–1 (Adrian Murar – 76. perc) • Vidombáki Jövő–Tasnádi Egyesülés 4–2 (Cosmin Miloşi 2 – 33. és 80., Raul Drugă – 35., valamint Daniel Paraschiv – 59. perc, illetve Gabriel Cădar 2 – 50. és 93. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Kudzsiri Kohász 1–2 (Sergiu Ciocan – 30. perc, illetve Andrei Făgărăşanu 2 – 20. és 81. perc, az első 11 m). Az állás:

1.      Kudzsir      5       4       0       1       8–5   12

2.      Lénárdf.      5       3       1       1       10–6 10

3.      Alsógáld     5       3       1       1       9–5   10

4.      Szrégen       5       3       1       1       5–5   10

5.      Kv. CFR II.          5       2       3       0       9–4   9

6.      Kv. U FC   4       2       1       1       8–3   7

7.      Magyarigen          4       2       1       1       9–6   7

8.      Kv. Eg.       4       2       1       1       5–2   7